Türk Telekom fatura dolandırıcılığı

Makaleler
7
Yer
Beyaz Saray, Washington, DC
Merhabalar. 2 seneye yakın zamandır TT kullanıcısıyım. Normalde 200 TL civarı olan 50 MBPS Download, 8 MBPS Upload tarife paketim bugün öğrendim ki 500 (?) TL'ye çıkartılmış. Daha doğrusu buradaki bayii böyle söyledi bana. Ben de iptal ettirmek istedim. Eve geldiğimde ise çoktan "ödenmemiş fatura" yüzünden internete erişimim kesilmiş. Bu kadar haksız zamların sebebi nedir? Gerçekten böyle bir zam mı var yoksa beni mi yiyorlar? Bilgisi olan yorumlarsa sevinirim, iyi sosyaller.

Taahhütü biten bir internet kullanıcısısınız sanırım. 200TL fiyatlandırmayı 500TL'ye çıkartmış olabilirler. Size "Taahhütünüzün bitmesine çok kısa zaman var. İsterseniz size uygun paketlerden birini seçebilirsiniz." tarzında bir arama geldi mi? Yani eğer siz herhangi bir taahhüt paket yenilemesi yapmadıysanız ve dahi tarafınıza arayıp taahhüt sürenizin bitiminde yeni fiyatlandırma şu olacak şekilde bilgilendirilmediyseniz faturaya itiraz etmenizi öneririm. Bu dediğimi yaptıktan sonra dilerseniz Türk Telekom'un farklı kampanyalı taahhütlü paketlerinden devam edebilir veya başka ISS'ye geçebilirsiniz. Altyapınız fiberse veya iyi bir VDSL'se Netspeed önerebilirim.

Netspeed geçiş sürecimle ilgili rehber:

Herhangi bir soru takılırsa kafanıza buradan veya benim konumdan yazabilirsiniz. Netspeed geçmeyi düşünürseniz, farklı iletişim kanallarından (mail, discord vb.) size davet kodu iletebilirim. Aylık 10TL'lik indirimden faydalanabiliyorsunuz.

İyi sosyaller!

Geri
Yukarı