Kapalı Kaynak Kodlu Programın Kodlarını Görmek

Arkadaşlar eğer çok büyük bir şirkete tersine mühendislik yapmaya çalışmıyorsanız bu işlem aslında yapılabilir. Üniversite'de bazen hocaların yazdıkları programları tersine mühendislik ile görüntülemeye çalışıyorduk :D .

Denedim başaramadım daha doğrusu beceremedim sanırım.
Arkadaşlar eğer çok büyük bir şirkete tersine mühendislik yapmaya çalışmıyorsanız bu işlem aslında yapılabilir. Üniversite'de bazen hocaların yazdıkları programları tersine mühendislik ile görüntülemeye çalışıyorduk :D .
Hayır makro pedal programı aba nasıl yapacağım çözemiyorum.

Bu konu daha önce araştırdığım ancak gördüğüm kadarıyla exe edilmiş bir programın kodlarını proje haline geri getirmek decompiler programlarıyla falan olacak iş değil, bazen birkaç form görüp veya kod görüp aha açtım diyorsunuz ama olmuyor. :)
Yinede bu hummalı araştırmanızda başarılar dilerim..

Pratikte mümkün değildir. Ancak tahmin yoluyla belli başlı yapıların ters çevrilerek okunması ve eksik kalan yerlerin eklenerek tamamlanması mümkün olabilir. Bu da hacker ya da cracker olmanız anlamına geliyor.

İşin teknik boyutunu geçtim; kaynak kodları yayınlanmamış bir exe dosyasının kaynağına bakmak ve onu alıp bir şeyler üretmek/modifiye etmek suç olabilir (exe'nin bağlı olduğu lisans haklarına göre). Çünkü bir exe'yi kurarken bakmadan "next next next" dediğimiz o sayfalarda çarşaf çarşaf sözleşmeler var.

Ne için ve hangi exe'nin kaynak kodlarına bakmak istiyorsunuz? Umarım bir online oyun exe'si değildir?

Pratikte mümkün değildir. Ancak tahmin yoluyla belli başlı yapıların ters çevrilerek okunması ve eksik kalan yerlerin eklenerek tamamlanması mümkün olabilir. Bu da hacker ya da cracker olmanız anlamına geliyor.

İşin teknik boyutunu geçtim; kaynak kodları yayınlanmamış bir exe dosyasının kaynağına bakmak ve onu alıp bir şeyler üretmek/modifiye etmek suç olabilir (exe'nin bağlı olduğu lisans haklarına göre). Çünkü bir exe'yi kurarken bakmadan "next next next" dediğimiz o sayfalarda çarşaf çarşaf sözleşmeler var.

Ne için ve hangi exe'nin kaynak kodlarına bakmak istiyorsunuz? Umarım bir online oyun exe'si değildir?
Hayır değil 1 mb bir klavye tekrar programı.
Doğrudan kaynak koduna erişemezsiniz ama Assembly olarak görebilirsiniz.

IDA Pro kullanabilirsiniz mesela.

Assembly olarak gördükten sonra tekrar compile edebilir miyiz bozulma olmadan proje haline dönebilir mi ?

Kapalı kaynak kodlu bir programın kodlarını nasıl görebilirim ? Hangi programları kullanmam gerekiyor ?
İstediğiniz kadar derine inebiliyor mu emin değilim ama ben 1-0-1'lere kadar inebiliyor diye biliyorum: ResourceTuner ya da ResTuner diye geçiyor 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı