Kapanan bilgisayarın geri açılması

Kapat düğmesine uzun süre mi basıyorsun acaba :D Şaka bir yana benim Boot ayarları bozulduğunda bilgisayarı kapatsam da tekrar başlıyordu. Boot ayarın USB'den falansa varsayılana almayı dene.

Windows 10 kullanıyorum arkadaşlar sorun ne olabilir?
Çok fazla seçenek var;
Psu'ya fazla elektrik gitmiş olabilir, bu sebeple bazı parçalar(PSU dahil) bozulmuş olabilir. Değiştirip tekrar deneyin derim. Aklıma ilk gelen bu.
Bilgisayar'ın fanları çalışıyor mu ? Yani güç geliyor mu ?

Çok fazla seçenek var;
Psu'ya fazla elektrik gitmiş olabilir, bu sebeple bazı parçalar(PSU dahil) bozulmuş olabilir. Değiştirip tekrar deneyin derim. Aklıma ilk gelen bu.
Bilgisayar'ın fanları çalışıyor mu ? Yani güç geliyor mu ?
Donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Windows 10 olarak belirttiğine göre Windows 8 veya 7'den geçmiş olabilir, yani sorun Windows 10'da olabilir.

Bende de aynı sorun var. Bilgisayarı düğmeden de kapatsam, normal yolla da kapatsam bilgisayar resetlenmiş gibi tekrar açıyor kendini. Her zaman olmuyor ama arada yapıyor. Düğmeye uzun süre basıp kapatmaya çalıştığımda bile aynısı oluyor.

Aynı sorunu bende yaşamıştım. UEFI destekleyen bir bilgisayarda UEFI kurulum yapılmadığı için yaşanıyor sorun galiba.
Hızlı başlatmayı kapattırsanız sorununuz çözülür.
Hızlı başlatmayı kapatmak için;
"Denetim Masası>Donanım ve Ses>Güç Seçenekleri>Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin>Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir>Hızlı başlatmayı aç" yolundaki tik işaretini kaldırın.

Eğer çözülmez ise yönetici izniyle açılmış bir komut isteminde aşağıdaki kodu girin.
Kod:
shutdown.exe -s -f -t 5

Sondaki 5 sayısı bilgisayarınızın 5 saniye içinde kapanacağını gösterir. İsterseniz değiştirebilirsiniz. Her seferinde uğraşmak istemiyorsanız, bilgisayarınızın masaüstünde kısayol oluşturup aynı komutu verdikten sonra yönetici olarak çalıştırmanız size kolaylık sağlayacaktır.

Kısayola yanlışlıkla basma ihtimali için iptal kısayolunu da aynı şekilde oluşturun.
Kod:
shutdown.exe -a

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı