Kaplan vs Aslan

Kaplan daha uzun iri gözüksede aslanların saldırı yeteneği daha iyidir aslanın çevresindeki kürkün de avantajı vardır kolay kolay boğazından ısırılamaz. Aslanın amacı da avlanırken direkt boğazından işi bitirmektir.

Aslan bir kaplan cinsi haricin de hepsini yenecek güçtedir, ama iş Sibirya kaplanına gelince işler değişir. Abartı değil Sibirya kaplanı 2 tane yetişkin ve ortalamanın üstün de cüsseye sahip erkek aslanı rahatlıkla alt eder.

Valla benim gördüğüm budur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belgeselden hiç anlamıyorum galiba. Ben konuya girmeden önce aslan daha güçlüdür diye tahmin ediyordum. Nedenini soracak olursan böyle sakallı falan ya hani, hacı abi güçlüdür diye düşündüm ama @Jira'nın dediğine göre yanlış düşünmüşüm.😀
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yazık ya, sırf merak için 2 hayvanı kavga mı ettirmişler.🙁

Son düzenleme:
Cüsseden dolayı Sibirya Kaplanı diyorsunuz ama aslan kaplan kavgasında kaplan çabuk yorulur ve bir afrika aslanı yorulmak bilmez, ölümcül darbe alacak bile olsa kaplanı yorarak dize getirir, aynı zamanda yelesinden dolayı boynu daha korunaklı kaplana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı