Çözüldü Kara harp için astım sorun olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ugurkya

Centipat
Daha fazla  
Hedefim kara harpta makine mühendisi olmak fakat astımım var. Sorun olur mu, olursa astımımı nasıl yenebilirim?

Çözüm
Aslında benim astımım küçükken vardı, ama spor yaparak geçirdim. Ama e-Devlet'de tanı var. Bence orada da astım testi yapıyorlardır herhalde.

Göğüs hastalıkları: Subay ve astsubaylara akciğer radyografisi yapılır. Bunlarda bronşial astım, aktif bir akciğer hastalığı veya geçirilmiş tüberküloz bulunmamalıdır. Tüberküloz dışında tam iyileşen hastalıklarda vital kapasite ve diğer
Spirometrik parametreler normal sınırlarda olmalıdır. Hastalıklar Listesinin 46'ncı maddesinin (A) diliminin (3) numaralı fıkrası, 47 nci ve 48 inci maddelerinin (A) diliminin (1) numaralı fıkrası ile 49uncu maddesinin (A) diliminin (2) ve (3) numaralı fıkraları kapsamında tanı alanlar dalgıç ve kurbağa adam özel ihtisaslarına devam edemez.
Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama ileri seviyede bir astımsa belki sıkıntı yaratabilir ama onun dışında yağmur ormanlarında çatışılmadığı için olacağını sanmıyorum doğal olarak.

Astım öğrenci adaylığına engeldir diye biliyorum. Nefes testini nasıl vereceksin?

Fakat kontrol altına alınabilen hafif intermittan astım olguları engel olmayabilir. E-nabız'da tanı var mı? Nefes problemi yaşıyor musun? Cevabın hayır ise bence geçersin.

Son düzenleme:
Astım öğrenci adaylığına engeldir diye biliyorum. Nefes testini nasıl vereceksin?

Fakat kontrol altına alınabilen hafif intermittan astım olguları engel olmayabilir. e-Nabız'da tanı var mı? Nefes problemi yaşıyor musun? Cevabın hayır ise bence geçersin.

Aslında benim astımım küçükken vardı, ama spor yaparak geçirdim. Ama e-Devlet'de tanı var. Bence orada da astım testi yapıyorlardır herhalde.

Göğüs hastalıkları: Subay ve astsubaylara akciğer radyografisi yapılır. Bunlarda bronşial astım, aktif bir akciğer hastalığı veya geçirilmiş tüberküloz bulunmamalıdır. Tüberküloz dışında tam iyileşen hastalıklarda vital kapasite ve diğer
Spirometrik parametreler normal sınırlarda olmalıdır. Hastalıklar Listesinin 46'ncı maddesinin (A) diliminin (3) numaralı fıkrası, 47 nci ve 48 inci maddelerinin (A) diliminin (1) numaralı fıkrası ile 49uncu maddesinin (A) diliminin (2) ve (3) numaralı fıkraları kapsamında tanı alanlar dalgıç ve kurbağa adam özel ihtisaslarına devam edemez.

Çözüm

Bu iyi bir haber değil değil mi?

Bu iyi bir haber değil değil mi?
Kral yönetmelik bu. Öğrenci adaylarının sağlık taramaları buna göre yapılır. Nefes testi yapıyorlar bir de. Onu da yaparsın diye düşünüyorum. Bu sağlık taraması işi biraz da nasip işi bi hastanede en ufak detayına kadar inceliyorlar bir diğer hastanede kabaca bakıp yolluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı