Karakter modellemeye başlamak için program önerisi

Elen Riannon

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Ben karakter modellemeye başlamak istiyorum. 3Ds Max veya Maya'dan hangisi ile başlamalıyım ve karakter oluşturabilmeye başlarsam bunu yüksek poligonlu yapabilmem için zBrush gibi programlar gerekliymiş ve oldukça pahalı bir fiyatı var. Başka bildiğiniz bir program var mıdır? Kolay bir şey yok biliyorum fakat işe başlamadan önce internette gezindim bir sürü video var, insanlar oldukça profesyonel onları görünce işi yapma hevesim kaçıyor. Oldukça iyiler. Modelleme işi hoşuma gidiyor fakat bir yandan da zor geliyor. En azından işe başlamak için bildiğiniz bir kitap varsa tavsiyede bulunur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu forumda ki konuyu incele istersen.

İşin bir polygon modelleme bir de sculpt boyutu var. Eğer çok fazla detay kasmadan manken gibi karakter modelleyeceksen piyasadaki herhangi bir modelleme programı işini görür. Ama detaya inecek, kendine özgü yaratıcı işler ortaya çıkaracaksan ZBrush kullanman gerekir. ZBrush'a alternatif başka bir program yok zaten.

İşin bir polygon modelleme bir de sculpt boyutu var. Eğer çok fazla detay kasmadan manken gibi karakter modelleyeceksen piyasadaki herhangi bir modelleme programı işini görür. Ama detaya inecek, kendine özgü yaratıcı işler ortaya çıkaracaksan ZBrush kullanman gerekir. ZBrush'a alternatif başka bir program yok zaten.
ZBrush el yakıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı