Karanlık mod göz dinlendirir mi?

f116g116

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bende bazı zamanlarda göz kuruluğu olabiliyor. Telefonlarımızdaki karanlık mod ve göz koruma modunu akşamları bir arada kullanan var mı? Faydasını gören oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bende bazı zamanlarda göz kuruluğu olabiliyor. Telefonlarımızdaki karanlık mod ve göz koruma modunu akşamları bir arada kullanan var mı? Faydasını gören oldu mu?

Göz koruma modunu köyde iken açmıştım 1 saat video izledikten sonra modu kapattım sanki kör olmuşum gibi oldu ben farkını göremedim (kör olabilirim).

Özellikle karanlıkta yüksek ışık saçan bir şeye bakmak kötü olacağından, gözler için daha iyidir karanlık mod. Ama yüksek kontrast olmamasına dikkat edin.

Göz kuruluğunu engellemek için gözünüzü daha fazla kırpabilirsiniz.

Son düzenleme:
Şimdi 3 ana rengimiz var kırmızı yeşil mavi
Kırmızı renk tonları gözümüzü daha az yorar. Bu yüzden gece lambalari kırmızı, sarı tonlarıdır

Mavi renk göze çok canli ve güzel görünür ancak gözü de çok fazla yorar.

Koyu renk temalar göze daha az ışık geldiği için ve mavi tonları az olduğu için gözü daha az yorar. Yazılımcılara bakın. Hepsi dark mode editor kullanır, çoğu da gece ışığı açar ki gözleri daha az yorulsun. Sen de kesinlikle karanlık modu açmalısın, eğer kırmızı tonlar rahatsız etmezse gece modunu da açabilirsin, gün içinde olmazsa da gece mutlaka aç

@proyic Evet ben de bazen göz koruma modu açıp kapattıktan sonra sanki daha çok yoruyormuş gibi geliyor bundan merak etmiştim.

@CihanNesil ekran parlak renkleri koyu göstereceği için etkisi olabilir haklısınız.

@269184 Parlaklık seviyesi düşük olması daha önemli diyorsunuz anladım.

@NoobSolid26 Evet hocam ister istemez bir şeyler izlerken dalıp gidiyoruz unutuluyor göz kırpma eylemi ne yazık ki.

Herkese çok teşekkür ederim cevap veren. Aslında ben de deneyimliyorum bir süredir karanlık mod belki çok az yorma eylemini fark ettirse de göz koruma modu özellikle zifiri karanlık değilse çok iyi gelmedi gözlerime.

@lisra sağ olun hocam tanımlamanız için. Yani kısaca karanlık mod ve beraberinde mavi renk tonlarını kısmak fayda sağlar akşamları göz için diyorsunuz. Telefonumda göz koruma modu değil de ekran kısmında renk tonları ayar kısmı var oradan biraz ayar vereceğim.

@lisra sağ olun hocam tanımlamanız için. Yani kısaca karanlık mod ve beraberinde mavi renk tonlarını kısmak fayda sağlar akşamları göz için diyorsunuz. Telefonumda göz koruma modu değil de ekran kısmında renk tonları ayar kısmı var oradan biraz ayar vereceğim.
Cihazın marka modeli neydi?

Geri
Yukarı