Karantina bittikten sonra virüsten tamamen kurtulmuş mu oluyorum?

Oktay Usta

Decipat
Yer
Kappppadokkya
Daha fazla  
Meslek
Ders çalışmak
Öncelikle selamlar.
7 Gündür ailecek karantinadayız. Benim karantinaya alındığımızdan beri aklıma takılan soru şu. 14 günün sonunda karantina bitince virüsten kurtulmuş mu oluyorum? Yani 14 günün sonunda insanlara virüslü gibi davranmalı mıyım, yoksa normal virüs kapmamış gibi mi davranmalıyım? Okula gidemiyorum karantinadan dolayı ama bittikten sonra gidersem zaten sıralar arasında 1 metre bile yok eğer bende virüs bitmemişse ne olacak kendimi 3-4 gün daha karantinaya alınır mı? Teşekkürler.

Her türlü ihtimle karşı 3-4 gün daha karantinada kalmanız faydalı olur ne de olsa insanların canı söz konusu. Karantina bitse de bitmese de pandemi bitene kadar herkese kendiniz enfekteymiş ya da karşı taraf enfekteymiş gibi yaklaşın zaten olması gereken de bu.
Edit: Okulda sıralar arasında 1 metre bile yok yazmışsınız gerçekten çok saçma bir durum. Siz yine de elinizden geldiğince mesafe kuralına uyun.

Hayır dostum atlatmış olmuyorsun. Test yaptırman ve negatif çıkman lazım. Aslında biraz düşünsen sonuca ulaşabilirsin. Çok konuşamıyorum çünkü virüslü olup olmadığını belirtmemişsin. Belirtirsen daha çok yardımcı olabilirim.

Virüs testi yaptırıp pozitif sonuç aldın mı?
Genelde ailede birinde olunca aileyi karantinaya alıyorlar. Pozitif olan sen olsan bile negatif testi yapıyor olmaları lazım. Ancak o zaman şu an bende virüs yok diyebilirsin. Negatif sonuç alman bir daha hastalığa yakalanmayacağın anlamına gelmiyor.

Virüs testi yaptırıp pozitif sonuç aldın mı?
Genelde ailede birinde olunca aileyi karantinaya alıyorlar. Pozitif olan sen olsan bile negatif testi yapıyor olmaları lazım. Ancak o zaman şu an bende virüs yok diyebilirsin. Negatif sonuç alman bir daha hastalığa yakalanmayacağın anlamına gelmiyor.

Evet virüslüyüm. Ama bana test yapmadılar. Babam pozitif çıktı ve çıkmadan 2 gün önce tüm belirtileri vardı ve bende babamın dibinde oturuyordum. Ve halen babamın dibindeyim babam, annem ben ve kardeşlerimde atlattık ama yine de merak ettim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Evet virüslüyüm. Ama bana test yapmadılar. Babam pozitif çıktı ve çıkmadan 2 gün önce tüm belirtileri vardı ve bende babamın dibinde oturuyordum. Ve halen babamın dibindeyim babam, annem ben ve kardeşlerimde atlattık ama yine de merak ettim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Geçmiş olsun fakat siz yine de test yaptırın. Ayrıca 1 2 sorum var. Virüs ağır mı geçti yoksa grip gibi miydi? Ayrıca ailenizde sigara alkol kullanan var mıydı? Varsa ne kadar kullanıyorlardı?

Şükürler olsun çok hafif geçti. Ve ailemizde sigara ve alkol kullanan bir kişi yok. Teşekkür ederim. Aşağımızda osgb dükkanı var (ne olduğundan hiçbir bilgim yok o yüzden dükkan dedim) orada test yaptırıyorlarmış 14 günün sonunda yaptırmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı