Karantina günlerinde internet hızlarında bir gariplik mi var?

PhemiusTR

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ben Türksat 100/25 Mbps (Akıllı sınırsız 100) kullanıyorum. Bazen değerler normal, bazen ise olması gerekenin altında. Kimi zamanda üstünde. Mesela 25 olması gereken zamanlarda 50 Mbps civarında gezdiğine denk geliyorum. Bazen de 15 civarında seyrediyor. 100 olması gerekirken de 15 Mbps değerini gördüğüm oldu. Gel gelelim genelde normal seyrediyor. Bugüne kadar zerre sorun yaşamadım. Modemi değiştirdim. Yani ekip böyle dedi. Mesela modemi kapat-aç yapınca normale dönüyordu. Tam denemedim yeni modemde ama sanki bu genel, virüsten ötürü kullanımların artmasıyla internet hızları dalgalanıyor gibi düşünüyorum. İstemsizce hızlanmasına kimi zamanda yavaşlamaya sebebiyet veriyor bence. Çünkü insanlar evde internete abanıyor tabiri caiz ise. Sizde durum nedir? Siz ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar ben Türksat 100/25 Mbps (Akıllı sınırsız 100) kullanıyorum. Bazen değerler normal, bazen ise olması gerekenin altında. Kimi zamanda üstünde. Mesela 25 olması gereken zamanlarda 50 Mbps civarında gezdiğine denk geliyorum. Bazen de 15 civarında seyrediyor. 100 olması gerekirken de 15 Mbps değerini gördüğüm oldu. Gel gelelim genelde normal seyrediyor. Bugüne kadar zerre sorun yaşamadım. Modemi değiştirdim. Yani ekip böyle dedi. Mesela modemi kapat-aç yapınca normale dönüyordu. Tam denemedim yeni modemde ama sanki bu genel, virüsten ötürü kullanımların artmasıyla internet hızları dalgalanıyor gibi düşünüyorum. İstemsizce hızlanmasına kimi zamanda yavaşlamaya sebebiyet veriyor bence. Çünkü insanlar evde internete abanıyor tabiri caiz ise. Sizde durum nedir? Siz ne düşünüyorsunuz?
Evet aynı fikirdeyim.

Maleesef, mantıksal olarak bakılırsa karantinada birçok insan internet kullanmayı arttırdı mesela babamın 15 GB interneti vardı hiç bitmezdi ilk haftadan bitti herkes kullandığından yavaşlıyor.

Arkadaşlar ben Türksat 100/25 Mbps (akıllı sınırsız 100) kullanıyorum. Bazen değerler normal, bazen ise olması gerekenin altında. Kimi zamanda üstünde. Mesela 25 olması gereken zamanlarda 50 Mbps civarında gezdiğine denk geliyorum. Bazen de 15 civarında seyrediyor. 100 olması gerekirken de 15 Mbps değerini gördüğüm oldu. Gel gelelim genelde normal seyrediyor. Bugüne kadar zerre sorun yaşamadım. Modemi değiştirdim. Yani ekip böyle dedi. Mesela modemi kapat-aç yapınca normale dönüyordu. Tam denemedim yeni modemde ama sanki bu genel, virüsten ötürü kullanımların artmasıyla internet hızları dalgalanıyor gibi düşünüyorum. İstemsizce hızlanmasına kimi zamanda yavaşlamaya sebebiyet veriyor bence. Çünkü insanlar evde internete abanıyor tabiri caiz ise. Sizde durum nedir? Siz ne düşünüyorsunuz?

Kablonet kullanıcısıyım 25 megabit internetim var 30 megabitle indirme yapıyor hızlarda bir problem yok lakin size önerim müşteri hizmetlerini aramanız hat değerlerini kontrol ettirmeniz düzelmez ise de IP değişikliği istemeniz.

Ben de aynı tarifeyi kullanıyorum. Henüz dalgalanmaya denk gelmedim, ancak bu olmadığı anlamına gelmiyor tabi. Bölgesel bir sorun olabilir. Türkiye genelinde olmadığını soylebilirim en azından.
Ve dalgalanmanın da artan trafik nedeni ile olması da muhtemel.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı