Karbonhidratlı icerikli yiyecek önerileri

MuratLider

Kilopat
Daha fazla  
Ekmek yerine tüketilebilecek karbonhidratlı icerikli yiyecek önerileriniz bekliyorum. Ekmek bagımlılık yaptığı icin cıkarmak istedim yasamımdan ama gevrege geçtim. Ekmek yerine kakao tanecikli gevrege. Bana kilo vermek icin ne tüketmemi önerirsiniz? İstah fazla açmayan 140 kgyim 1.78 civarı boy.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kilo vermek icin ne tüketmemi önerirsiniz?

Filtre kahve beni neredeyse 5-6 saat tok tutuyordu, sabah biraz kahvaltı yaptıktan sonra içebilirsiniz. Ayrıca hayatınızdan karbonhidratı komple çıkartmalısınız. Bol bol su ve protein tüketin, tuz yemeyin.
Neye güldünüz? @yiitsx Ben böyle neredeyse 20 kilo verdim.

Filtre kahve beni neredeyse 5-6 saat tok tutuyordu, sabah biraz kahvaltı yaptıktan sonra içebilirsiniz. Ayrıca hayatınızdan karbonhidratı komple çıkartmalısınız. Bol bol su ve protein tüketin, tuz yemeyin.
Neye güldünüz? @yiitsx Ben böyle neredeyse 20 kilo verdim.
Filtre kahvenin tokluğa herhangi bir etkisi yok. Karbonhidratı tamamen hayatınızdan çıkartmalısınız ve tuz yemeyin demenizden bu konuda bilgisiz olduğunuz anlaşılıyor. İsterseniz 100 kilo vermiş olun, lütfen bilgisiz olduğunuz konularda insanları yanlış yönlendirmeyin.

Komple karbonhidratı çıkartmalar, tuz yememeler. Bunların hiç biri sağlıklı bir yöntem değildir. Kalori açığı oluşturarak düzgün bir diyet programı ile +spor mümkünse. Sağlıklı kilo verebilirsin.

Filtre kahvenin tokluğa herhangi bir etkisi yok.

Filtre kahvenin etkilerinden bir habersiniz sanırım. Birazcık araştırmayla zaten tokluk hissi verdiğini görürsünüz.(en basiti harvard ın resmi sitesine bakabilirsiniz)

Karbonhidratı tamamen hayatınızdan çıkartmalısınız ve tuz yemeyin demenizden bu konuda bilgisiz olduğunuz anlaşılıyor.

Bu kilolarda insanlar günlük hayatlarında yüksek ihtimal hareketsizdir. Karbonhidratın çıkarılma amacı vücudun primer enerji stoklarını bitirip yağ yakmaya başlamaktır. Tuz ise vücutta çok fazla su tutar, belli bir süre boyunca tuz ve karbonhidrat yemezseniz vücut ödem atmaya başlayacaktır ve hızlıca beden gereksiz kilolardan arındırılacaktır. Anlattıklarımı zaten herkes biliyor ama bilmediğiniz şey yüksek kilolarda spor yapmanın birçok açıdan fiziksel zorluğu(bunlara ek pes etme isteği insana çok cazip gelir), sadece kas ağrılarından(+) bahsetmiyorum...
Ayrıca belli bir kilo hedefinden sonra spora başlarsanız sarkmalardan da kurtulursunuz(bu kilolarda sarkma illaki olacaktır.) İlk mesajımda yanlış olan tek şey tuzu komple çıkarmak olacaktır, vücuda tuz alınımı minimum(DSÖ'ye göre maksimum 5g olmalıdır) miktarda olmalıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı