Kardeşe teknoloji ile ilgili hiçbir şey öğretememek

Yani yasaklayarak onu daha da inatçı etmek yerine elde etmek istediği şeyin önemsiz olduğunu hissettirirseniz zaten kendi rızasıyla bırakır.

Dediğiniz şey ile konu bambaşka hocam. Elde etmek istediği şeyleri başkasına yaptırmak istiyor bir nevi üşeniyor. Sizin kardeşiniz en azından heves ile öğrenmek istiyor olabilir. Ama konu sahibinin kardeşi hazıra alıştırılmış bir çocuk. Başka yöntemler gerekiyor.

bakınız ilk cümle;

Alıntıladığım arkadaş agresif şekilde öğretmek gerektiğini söylediği için öyle anlattım. Aslında olaylar temelinde aynı, gereksiz şeylere ilgi duymak. Futbol sevebilir, futbolcu olmak isteyebilir, bunlar gayet güzel şeyler fakat gününün belirli vaktini belki defalarca gördüğü pozisyona yapılan editleri izlemekle geçirmesi çok gereksiz. Abisinin de bunu anlayacağı dilden anlatması gerekir ki kendi rızasıyla bıraksın. Zorlamayla sadece daha çok istemesine vesile olursunuz.

Hocam zaten zamanını boşa harcaması daha kötü bir durum. Bunun için farklı çözümler var. Konu burada abinin zorla bir şey öğretmeye çalışması. İlk olarak elindeki telefon ve bilgisiayarı kısıtlayıp ona sorumluluk yükü bindirmeleri gerekiyor. Sorumluluk bilincini kazandığı zaman bir şeyler öğretebilirler.

Bu ceza değil. Elinden telefonu, bilgisayarı alırsan ceza olur. Sen ona elbette kullan ama önce öğren diyorsun bu şekilde. Kardeşinin anası, babası da değilsin ayrıca. Annenin, babanın ilkokul mezunu olması de bu durumun açıklaması olamaz. İlkokul mezunu olarak zengin olmayı beceriyorlarsa, kardeşine doğru bir eğitim vermeyi/geleceğe de hazırlamayı becerebilmeliler.

Tam olarak aile yapısını bilmediğim için ön yargılı konuşmayacağım ama anne baba da biraz ilgisiz gibi. Çocuk bütün gün telefona bakıyorsa demek ki ebevynleri ilgilenmiyor demektir.

Vay arkadaş herkes burada toplanmış öğretmen, psikolog kesilmiş. Ben de konuma cevap gelsin diye bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…