Kardeşim kasaya çarptıktan sonra HDD yavaşladı

zeus keydrop

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Benim küçük kardeşim kasaya çarptı, kasa sallandı ama kapalıydı PC. Neyse açtım HDD biraz garip çalışıyor yanıt vemiyor diyor ama birkaç saniye sonra oyun açılıyor falan. Bir de oyuna giriyorum böyle yarım ekran gibi kalıyor oluyor birkaç saniye sonra düzeliyor yani kullanılıyor ama bilmiyorum ailemden parasını istemeyi düşünmüyorum. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Merhaba. Benim küçük kardeşim kasaya çarptı, kasa sallandı ama kapalıydı PC. Neyse açtım HDD biraz garip çalışıyor yanıt vemiyor diyor ama birkaç saniye sonra oyun açılıyor falan. Bir de oyuna giriyorum böyle yarım ekran gibi kalıyor oluyor birkaç saniye sonra düzeliyor yani kullanılıyor ama bilmiyorum ailemden parasını istemeyi düşünmüyorum. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Kablo bağlantılarını sök tak yerinden varsa başka PC onda dene (arkadaşına da gidebilirsin) başka kablo dene eğer uzun süredir kullandığın HDD'SE tozlanmıştır "HDD nasıl temizler videolardan birini izle" olmuyorsa artık:").

Kasaya çarpıp ekran kartı hasar alan bile tanıyorum senin herhalde diskin çizilmiş açılıyor Ken dosyaları yedekle bence

Merhaba. Benim küçük kardeşim kasaya çarptı, kasa sallandı ama kapalıydı PC. Neyse açtım HDD biraz garip çalışıyor yanıt vemiyor diyor ama birkaç saniye sonra oyun açılıyor falan. Bir de oyuna giriyorum böyle yarım ekran gibi kalıyor oluyor birkaç saniye sonra düzeliyor yani kullanılıyor ama bilmiyorum ailemden parasını istemeyi düşünmüyorum. Nasıl çözebilirim bu sorun.

Kanka HDD'ler mekanik oldugu icin fazla veya ani hareket ettiginde çizilebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kasayı açıp HDD'yi tekrar yerine takmayı deneyin.

Çalışmayan HDD öyle bir darbeden etkilenmez. Çalışırken bir darbe alsa bile kafayı anında bekleme pozisyonuna çeker ki olumsuz bir durum yaşanmasın. Psikolojik ya da kardeşinizle çok alakasız bir sebebi vardır yaşadığınız şeyin. İlk açılışta güncellemeleri kurmuş veya sistem verilerini düzenlemiş bile olabilir. Bunlar diskte işlem yoğunluğu yaratabilecek şeyler. "Çöp höhehe, kardeşi döv höhehe, SSD al HDD mi kaldı höhehe" yorumlarına bakıp da gaza gelmeyin. Öyle ufak tefek şeylerden etkilenmez bu donanımlar. Galeyana gelmeyin.

Son düzenleme:
Çalışmayan HDD öyle bir darbeden etkilenmez. Çalışırken bir darbe alsa bile kafayı anında bekleme pozisyonuna çeker ki olumsuz bir durum yaşanmasın. Psikolojik ya da kardeşinizle çok alakasız bir sebebi vardır yaşadığınız şeyin. İlk açılışta güncellemeleri kurmuş veya sistem verilerini düzenlemiş bile olabilir. Bunlar diskte işlem yoğunluğu yaratabilecek şeyler. "Çöp höhehe, kardeşi döv höhehe, SSD al HDD mi kaldı höhehe" yorumlarına bakıp da gaza gelmeyin. Öyle ufak tefek şeylerden etkilenmez bu donanımlar. Galeyana gelmeyin.

Merhaba hocam yasağım kalktı Allah'a şükür HDD çalışıyor kendine de geldi tabii ki kardeşimi dövmedim sadece ufak uyardım yani kolunu sıkmak gibi ama öyle gidip de vs alan atmadık yani HDD konusuna gelelim neden çöp olsunki üstünden arabayla geçmedik yani ve ayrıca 300 TL verdim ben HDD'ye 300 TL'yi çöpe atmam ve HDD çalışıyor yani sıkıntı yok hayırlı ramazanlar

Geri
Yukarı