Kardeşimi nasıl hizaya sokabilirim?

Konu kötü insanlarla kaynıyor. Dövmeyin, yapma deyin. Eğer çok sinir olursanız onu sinir edin. Dövmek nedir? Çocuk küçük, daha konuşmayı yeni öğrenmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam büyük oranda büyütülme şekline bağlı. Benim de 12 yaşında kardeşim var, inanın ki sizinkinden daha kötü gerçekten çok sinirimi bozuyor ama yapılacak bir şey yok. Ben kardeşimden umudumu kestim artık demiyorum ki bakmayın etmeyin 8 yaşında çocuk olduğu için normal olabilir ama baktınız 10'lu yaşlarından sonra hiç düzelme yok umudu kesin gitsin. Benim ailem yüzünden kardeşim çok rahat davranıyor benim gelişimim biraz daha uzun sürdü bu yüzden sanki bir ikizmiş gibi büyütüldük. Ailem hiç laf ettirmedi kardeşime ne bağırabildim ne yanlışlarına kızabildim sürekli onu şımarttılar böyle oldu sonucunda.

Dövmek yanlış küçücük çocuk.

Doğru diyorsunuz en fazla 10 yaşından sonra akıl yerine oturmaya başlıyor yani akıl oturana kadar ne öğretildiyse oturduktan sonra da onu uygulamay başlıypor.

Konu kötü insanlarla kaynıyor. Dövmeyin, yapma deyin. Eğer çok sinir olursanız onu sinir edin. Dövmek nedir? Çocuk küçük, daha konuşmayı yeni öğrenmiştir.
Hocam kardeşiniz var mı?

Yok ama kuzenimin kardeşi var o bana sataşıyor bende onu sinir edip üzüp yola getiriyorum ilk önce yapma diyerek şiddet hiçbir zaman çözüm değildir.

Hocam kardeşiniz var mı?

Kötü insanlar hemen belli oluyor.

Yok ama kuzenimin kardeşi var o bana sataşıyor bende onu sinir edip üzüp yola getiriyorum ilk önce yapma diyerek şiddet hiçbir zaman çözüm değildir.

Kötü insanlar hemen belli oluyor.

Öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babanın dediğini yap

1-2 kez çok sert olmayacak şekilde vur ve bağır. İşe yaramazsa dozu arttır. Ama bütün gücünle vurmaya kalkma unutma aranızda 8 yaş var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…