Kardeşimi nasıl hizaya sokabilirim?

rimexlz

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Geforce RTX 2080 - AMD RYZEN 7 3800XT - MSI MAG B550 - 16 GB RAM
Arkadaşlar ben 16 yaşındayım. Kardeşim 8 2 katı büyüğüm ama saygı yok. Utanma yok. Sinir bozucu hareketleri var. Mesela geçen hafta ayakkabi aldım gıcığıma ayakkabıya basıyor. Beni ayakkabıma bakmakla ya da başka yeni aldığım şeylere zarar vermekle tehdit ediyor. Maalesef babam da yurt dışı çalıştığı için ona da şikayet edemiyorum. Annem alttan al diyor, babam da vur döv adam olur diyor. Sizce ne yapmalıyım? Bir de dün alttan alayım dedim. Alttan aldıkça daha çok üstüme çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben 16 yaşındayım. Kardeşim 8 2 katı büyüğüm ama saygı yok. Utanma yok. Sinir bozucu hareketleri var. Mesela geçen hafta ayakkabi aldım gıcığıma ayakkabıya basıyor. Beni ayakkabıma bakmakla ya da başka yeni aldığım şeylere zarar vermekle tehdit ediyor. Maalesef babam da yurt dışı çalıştığı için ona da şikayet edemiyorum. Annem alttan al diyor, babam da vur döv adam olur diyor. Sizce ne yapmalıyım? Bir de dün alttan alayım dedim. Alttan aldıkça daha çok üstüme çıkıyor.
Bence çocuğa tepki verme yavaş yavaş çocuk kendine gelir.

Alttan alamıyorsanız, az da olsa üstüne gidebilirsiniz yumruk atın falan demiyorum ama bir şey yaptığı zaman ona kızabilirsiniz. Sizin üstün olduğunuzu ona gösterdiğiniz zaman, akıllanacaktır. Hem daha çocuk, babanıza uyup vurmayın sonra çocukta belki travma , asosyallik gibi şeyler yaşanabilir.

8 yaşındaki kardeşinin karşında el pençe durmasını beklemiyorsun herhalde. Bu hareketleri yapması sana saygı duymadığı anlamına gelmez daha saygının ne olduğunu bildiğini bile sanmıyorum. Bırak çocuk bu, aykırı davranacak tabii.

Çok haklı diyorsunuz

Fakat onun sana yaptıklarını sende ona yapabilirsin ailen sorun etmiyorsa onun dışında çeşitli sevdiği eşyaları saklayabilir veya sevdiği ürünleri aldırmayabilirsin mesela çikolata seviyorsa çikolata yedirmemek gibi ama asla alttan alma ve asla dövme.

Geri
Yukarı