Kardeşimin PC'yi kullanmasını önlemek istiyorum

Kullanıcı şifresi de koysam ya da BIOS şifresi de koysam kardeşim bunları kırabiliyor. Kardeşimden PC'yi kullanmasını engellemek için bir uygulama vs. arıyorum.
Kardeşiniz değişik bir varlıkmış. Bu yüzden şifre koymak yerine bilgisayarın önemli kablolarını sökün. Örneğin PSU kablosu veya Hdmi kablosu.

Kardeşiniz değişik bir varlıkmış. Bu yüzden şifre koymak yerine bilgisayarın önemli kablolarını sökün. Örneğin PSU kablosu veya Hdmi kablosu.
Hocam şifreleri kıran birisi muhtemelen o kabloları yerine takabilir. Yine de dediğiniz mantıklı.

BIOS şifresini nasıl kırıyor?

PC masaüstü ise BIOS pilini çıkartıp 5 dk bekliyorsun sonra takıp fişini de taktığında sıfırlanmış oluyor.

Kardeşiniz değişik bir varlıkmış. Bu yüzden şifre koymak yerine bilgisayarın önemli kablolarını sökün. Örneğin PSU kablosu veya HDMI kablosu.

Ben onları sökersem o da diski filan söküyor 😁

PC'yi tamamen yazın çalışarak ben aldım ancak PC'ye benden izinsiz oturuyor ve ayarlarını filan değiştiriyor.

Lünux başka bir işlletim sistemi diye biliyorum, ben Windows 10 kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC masaüstü ise BIOS pilini çıkartıp 5 dk bekliyorsun sonra takıp fişini de taktığında sıfırlanmış oluyor.

Ben onları sökersem o da diski filan söküyor 😁

PC'yi tamamen yazın çalışarak ben aldım ancak PC'ye benden izinsiz oturuyor ve ayarlarını filan değiştiriyor.

Lünux başka bir işlletim sistemi diye biliyorum, ben Windows 10 kullanmak istiyorum.

Bana sorarsan kardeşin olduğu için falan belirli saatlerde de olsa ona verebilirsin ayarları değiştirmemesi şartıyla falan.

Geri
Yukarı