Kardiyo mu Ağırlık mı ?

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar 1.83 boyunda 90 kiloya sahibim karşıdan bakıldığında aşırı şişman bir görüntüm yok ancak üzerimde birşey olmadığında vücudumun yağlı olduğu bariz. Herhangi bir sorunum şikayetim yok nefes darlığım, kalp çarpıntım, tıkanma, soluk soluğa kalma felan yok allaha şükür o konularda sapa sağlamım. Ancak vücut görüntümden memnun değilim göbek çevrem ve bacaklarım kalın, omuzlarım geniş olduğundan pek ters üçgen şeklinde durmuyorum ama yinede şikayetçiyim.

Spor salonuna gitmeye karar verdim burada bulunduğum ilçede 2 tane var ama ikiside birbirinden ilgisiz. Antrenörler hiç muhattap olmaz ve takmaz. Daha önce gittim ama hep pişman oldum. Salonlarında imkan var her türlü alet bulunuyor fakat başımızda yol gösteren adam akıllı program veren olmadıkça olmuyor ciddiyim program yazmıyorlar sen biliyorsundur daha önce geldin ettin diyorlar.

Sizden isteğim ne tür bir programa yönelmeliyim amacım sırf kilo vermek değil. Çünkü daha önce 100 kilodan 82 kiloya inmiştim kalıp olarak küçüldüm ama görüntüm yağlanma bölgelerim aynıydı. Bu seferki amacım kilo verirken vücudumun biraz şekle oturması. Size 1 ayda baklava istiyorum göğüs kası istiyorum falan demiyorum o tiplerden değilim merak etmeyin :D Sadece kilo kaybı sağlamak ve bu kez vücut görüntüm toparlansın kaslı olmasamda yağlarım az olsun görüntüm düzelsin istiyorum.
Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim hem kardiyo hem ağırlık çalışsam nasıl olur ve buna göre bir program öneriniz varmı ?

İnternet de bunun ile ilgili sayısız makale ve video mevcut. Google a ağırsağlam yazıp sitelerini inceleyin onların ücretsiz programları oluyor ben çok faydasını görmüştüm ilk yıllarda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı