Karekök 0 serileri hakkında düşünceleriniz

İki kitabı tam manasıyla çözmen temelini sağlamlaştırır sonrasında alternatiflere yönelirsin karekök sıfır ya da normal serilerini önermem.
Aynen, önemli olan bir kitabı iyice çözüp yapamadığın bütün soruların çözümlerini öğrenmek. Sadece çözmek için çözersen bir faydası dokunmaz.

345 AYT'yi çözecek kadar temelin varsa zaten hiç 0 serisiyle falan zaman kaybetme. Direk Karekök'ün AYT matematiğini al. Güzel kitaptır. Ben sadece onu bitirip hazırlanmıştım, fazlasıyla yeter.

Anladım hocam. Benim endişelendiğim şey 2020 mezunu olmam sebebi ile LTİ derslerini görmüş olsam bile soruları çözmemiş olmam. Sağlam bir başlangıç için alsam sıkıntı olur mu hocam ?

Bence AYT matematik için en iyi gidişat fasiküller ile olmalı. 0 serisi o kadar da temel değil bence. İçinde çıkmış sorular da var hem. Hem de o kadar vakit alacak kitaplar değil. Konuyu bilmeyen birisi için güzel bir başlangıç olur.

345 AYT'yi çözecek kadar temelin varsa zaten hiç 0 serisiyle falan zaman kaybetme. Direk Karekök'ün AYT matematiğini al. Güzel kitaptır. Ben sadece onu bitirip hazırlanmıştım, fazlasıyla yeter.
O kitap bir şey katmaz tek başına hiç yetmez zaten nereye yetti tek kitap merak ettim doğrusu.

Anladım hocam. Benim endişelendiğim şey 2020 mezunu olmam sebebi ile LTİ derslerini görmüş olsam bile soruları çözmemiş olmam. Sağlam bir başlangıç için alsam sıkıntı olur mu hocam ?
Spesifik olarak o konular için çözebilirsin bence. Ama konuların geneli için seviyenin altında kalır.
O kitap bir şey katmaz tek başına hiç yetmez zaten nereye yetti tek kitap merak ettim doğrusu.
2 Yanlış 1 boş.

Anladım hocam. Benim endişelendiğim şey 2020 mezunu olmam sebebi ile lti derslerini görmüş olsam bile soruları çözmemiş olmam. Sağlam bir başlangıç için alsam sıkıntı olur mu hocam?

Lti 345 olarak başla sonra sarmala geç daha sonra acil fasiküllerine bakarsın daha sonra macera olsun diye apotemi bulaşma kareköke geçti o kitabın devri.

Ben de 345'in AYT'sini pek beğenmedim. Sayfa sayısını arttırmak için 1 sayfaya 6 soru koyulmuş. En fazla 8. Soru katkısı da yok. 1600'e yakın soru var. Orijinal sorular dışında bir numarası da yok bence 345'in. Soru bankası olarak çözülebilecek en iyi kitaplar Karekök ve Orijinal yayınlarının SB'leridir.

Burada az kitap yetmez çok kitap iyidir gibi düşünen arkadaşlar için bir açıklama yapayım. Arkadaşlar kitaplarızın bu beyaz olan küçük dikdörtgen köşelerinin çizilmekten siyah hale gelmiş olması gerekiyor. Tüm testler çözülmüş olmalı ve bundan sonra çözülemeyen sorulara belli aralıklarla geri dönülüp üstlerinden geçilmiş olmalı. Açılıp kapanmaktan iz olacak her tarafı. Ancak bu şekilde konuları güzelce öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı