Karekök 0 serileri hakkında düşünceleriniz

Ben de 345'in AYT'sini pek beğenmedim. Sayfa sayısını arttırmak için 1 sayfaya 6 soru koyulmuş. En fazla 8. Soru katkısı da yok. 1600'e yakın soru var. Orijinal sorular dışında bir numarası da yok bence 345'in. Soru bankası olarak çözülebilecek en iyi kitaplar Karekök ve Orijinal SB'leridir.
345 son sınava en yakın soru soran kitaptı bu arada öyle deme ilk 4 test tamam çerezdir doğrudur fakat zaten ilk çözülecek kitap odur benim gözümde hep ha karekök matematiğini geliştirir ama sınav seriliğini geliştirmez klasik soruları.

Ben de 345'in AYT'sini pek beğenmedim. Sayfa sayısını arttırmak için 1 sayfaya 6 soru koyulmuş. En fazla 8. Soru katkısı da yok. 1600'e yakın soru var. Orijinal sorular dışında bir numarası da yok bence 345'in. Soru bankası olarak çözülebilecek en iyi kitaplar Karekök ve Orijinal yayınlarının SB'leridir.

AYT matematik için sizce kaç kaynak bitirmek uygun olur?

345 son sınava en yakın soru soran kitaptı bu arada öyle deme ilk 4 test tamam çerezdir doğrudur fakat zaten ilk çözülecek kitap odur benim gözümde hep ha karekök matematiğini geliştirir ama sınav seriliğini geliştirmez klasik soruları.

İlk çözülecek kitap konusunda haklısınız. Fakat orta ve üst düzey bilgideki öğrenciler için vakit kaybı bir kitap bence. Yani sorulara genel olarak lafım yok ama sayfa başına 6 soru ile 368 sayfalık bir kitap yapmak da bence doğru değil.

AYT matematik için sizce kaç kaynak bitirmek uygun olur?

Ben de sizin gibi YKS'ye hazırlanıyorum. Ne desem doğru olmaz. Ama bence 2 soru bankası devirmek şart. Bir de her konu için fasiküller ile gidilmeli. Ben fonksiyon-polinom-denklem-parabol ve eşitsizlik konularını fasiküller ile kapattım.

345 ile Karekök arasında çok fark var mı? Yani seviyeleri yakın mı?

Boğaziçi bilgisayar kazandım iyi bir sıralama diyelim farklı konulardan görebilirsin daha detaylı bir şekilde açıkladığım konular var.
Ha sana şunu belirteyim benim net konuşmam sıralamam bölümümle alakalı değil ben karekökün tüm seri kitaplarını çözerek girdim yeniden girecek olsam çözmem tercih etmem o yüzden bu tarz konuştum.

Boğaziçi bilgisayar kazandım iyi bir sıralama diyelim farklı konulardan görebilirsin daha detaylı bir şekilde açıkladığım konular var.
Şimdi olay anlaşıldı. Siz ilk 100'e girdiğiniz için ilk yüz taktiği öneriyorsunuz. Gerçekten de ilk 100e girmek için tek kaynak yetmez, 2-3-4 kaynağı yukarıda bahsettiğim şekilde hatmetmiş olmak lazım. Benim bahsettiğim daha genel, ilk 10 bin taktiği diyelim. Burada herkesin ilk 100e girmek için çalıştığını sanmıyorum.

İlk çözülecek kitap konusunda haklısınız. Fakat orta ve üst düzey bilgideki öğrenciler için vakit kaybı bir kitap bence. Yani sorulara genel olarak lafım yok ama sayfa başına 6 soru ile 368 sayfalık bir kitap yapmak da bence doğru değil.

Ben de sizin gibi YKS'ye hazırlanıyorum. Ne desem doğru olmaz. Ama bence 2 soru bankası devirmek şart. Bir de her konu için fasiküller ile gidilmeli. Ben fonksiyon-polinom-denklem-parabol ve eşitsizlik konularını fasiküller ile kapattım.

Polinomları karekök 0 ve 345 ile kapattım. Ayrıca zaten özel ders alıyorum. İkinci dereceden denklemleri de kitapdan kapattım. Eşitsizlikleri EİS in föylerinden ve 345'in kitabından kapattım. Parabola henüz öyle bir el atamadım.

Geri
Yukarı