Karganın civcive sardırması

Lynch0

Hectopat
Daha fazla  
2 tane civcivim vardı. Çatı katında besliyordum, teras kapısını açık unutunca karga bir tane civcivi öldürdü. Organları falan hep bir yere saçıldı. 1 tane tek kaldı oda sürekli cikliyor ve kanadı da yaralanmış, civcivi veterinere götürdüm. Kanadına 1 adet dikiş ve pansuman yaptı. 2 haftaya iyileşir dedi. Şimdi civcive ne yapmalıyım? Ve şu kargada sürekli bizim evin oralarında. O kargayı nasıl uzaklaştırılım?

2 tane civcivim vardı. Çatı katında besliyordum, teras kapısını açık unutunca karga bir tane civcivi öldürdü. Organları falan hep bir yere saçıldı. 1 tane tek kaldı oda sürekli cikliyor ve kanadı da yaralanmış, civcivi veterinere götürdüm. Kanadına 1 adet dikiş ve pansuman yaptı. 2 haftaya iyileşir dedi. Şimdi civcive ne yapmalıyım? Ve şu kargada sürekli bizim evin oralarında. O kargayı nasıl uzaklaştırılım?
Civcivi tek başına bırakma ve karga yaklaşırsa bağırarak elini kolunu savurarak uzaklaştır.

Karganın infaz edilmesi lazım fare tuzağı koy içine yemek koy çatıya koy orada yakalanır büyük ihtimal istersen işkence de yapabilirsin.

Bizim de bahçede otuzdan fazla civciv var üzerini tamamen tel örgü ile kapattık. Öyle bir şansınız varsa küçük de olsa tel örgü gibi bir şey yapın orada dursun. Ayrıca tek kalması iyi olmamış. Dediğimi yapabilirseniz yanına birkaç civciv daha ekleyin.

Karganın uzak durmasını istediğiniz yere iple birkaç tane eski CD asın. Balkona asar gibi. Yansımadan dolayı kuşlar yaklaşmayacaktır. Kargalarda işe yarayacağından emin değilim fakat güvercinlerde yarıyor. Denemenizde fayda var.

Geri
Yukarı