Kargo firmaları nasıl çalışıyor?

Ynka

Hectopat
Arkadaşlar hep merak ettiğim bir şeydi sormak istedim. Türkiye'nin ücra bir şehrinden herhangi bir şey aldığım zaman 2 gün içinde kargo geliyor 800 km yol o gün en fazla kaç kişi sivasa kargo vermiş olabilir ki bu adamlar sadece benim için veya 3-4 kişi için mi 800 km yol gidiyor?

Arkadaşlar hep merak ettiğim bir şeydi sormak istedim. Türkiye'nin ücra bir şehrinden herhangi bir şey aldığım zaman 2 gün içinde kargo geliyor 800 km yol o gün en fazla kaç kişi sivasa kargo vermiş olabilir ki bu adamlar sadece benim için veya 3-4 kişi için mi 800 km yol gidiyor?

90 milyonluk ülkeyiz dostum illaki çıkıyordur bir 30-40 kişi :D

Hocam neden o şekilde düşünüyorsunuz ki kargoları kullanan bir sürü firma var onların toplu siparişleri belki o kargo firmasıyla geliyor. Sadece tek bir müşteri olarak düşünmemek lazım. Belki adam her hafta toplu ürün getirtiyor anlaşmalı olarak bunu da x kargo firmasıyla yaptırıyor.

urunun oldugu sehirden, siparis verilen sehire gitmiyor zaten. Bu sekilde bir calisma yok.

Her sehir ve bolgelerde Merkezler var. Sivastan gelen butun siparisler misal en yakin merkeze goturuluyor (Gidecegi sehirden bagimsiz). O merkeze sadece Sivastan gelmiyor. Cevre illerden de geliyor. Orada toplaniyor. Orada toplananlar Istanbul a gelecekse eger, merkezlerden yola cikiyor. Bu sayede 3 5 10 sehir kac adetse artik, hepsinin kargosu bir yerde toplanmis oluyor ve Hedef sehire getiriliyor.

Sizin kargonuzu sivastan alip kosa kosa istanbula getirmiyorlar sonucta. Butun bolgeden kargolar toplaniyor, dagitiliyor vs.

Ek olarak, sadece 30 40 siparis gibi dusunmemek lazim. Bu sirketler sadece eticaret sitelerine calismiyor. Kurumsal hizmetleri, evrak tasimaciliklari, anlasmali sirketleri vs cok fazla. Yani direkt sivastan istanbula cok kolay bir sekilde arac dolacak kadar kargo cikiyordur zaten. 90 milyon ulkeyiz, bos kalmasinin imkani yok.

Urunun oldugu sehirden, sipariş verilen şehre gitmiyor zaten. Bu sekilde bir calisma yok.

Her sehir ve bolgelerde merkezler var. Sivas'tan gelen butun siparisler misal en yakin merkeze goturuluyor (gidecegi sehirden bagimsiz). O merkeze sadece Sivas'tan gelmiyor. Cevre illerden de geliyor. Orada toplaniyor. Orada toplananlar İstanbul'a gelecekse eger, merkezlerden yola cikiyor. Bu sayede 3 5 10 sehir kac adetse artik, hepsinin kargosu bir yerde toplanmis oluyor ve hedef şehre getiriliyor.

Sizin kargonuzu Sivas'tan alip kosa kosa İstanbul'a getirmiyorlar sonucta. Butun bolgeden kargolar toplaniyor, dagitiliyor vs.

Ek olarak, sadece 30 40 sipariş gibi dusunmemek lazim. Bu sirketler sadece e-ticaret sitelerine calismiyor. Kurumsal hizmetleri, evrak tasiMaciliklari, anlasmali sirketleri vs cok fazla. Yani direkt Sivas'tan İstanbul'a cok kolay bir sekilde arac dolacak kadar kargo cikiyordur zaten. 90 milyon ulkeyiz, bos kalmasinin imkani yok.

Anladım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı