Kargo firmasının aracının yanması

Estatica

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başımdan geçen komik bir olayı anlatmak istiyorum.
27 Eylül 2020 pazar günü Hepsiburada.com adresi üzerinden 1024 TL değerindeki MT revenge 2 RS A0 gloss pearl Black kaskı satın aldım ve normal bir kargo bekleme sürecinde girdim. Bu süreçte tabii sürekli kaskı araştırma ve yarın gelse de kullansam hevesine girdim. Pazartesi günü ürün kargoya verildi her şey iyi gidiyor. Ürün Antalya'dan İzmir'e gelecek, en kötü 10 saatlik bir yol olsun. Getiren firmanın Aras Kargo olduğunu görünce kesin bir şeyler ters gidecek diye düşünmeye başladım.
Tam da beklediğim gibi oldu ve ürün salı günü daha Antalya'da yolda gözüküyordu. Neyse dedim bekleyelim yarın dağıtıma çıkar, sonuçta Aras Kargo'nun sorunsuz kargo teslimatı yaptığına çok az denk geldim.
Çarşamba günü oldu hala değişen bir şey yok, sipariş adresini iş yerim olarak verdim ve nasıl bir şans ise o gün Aras Kargo'dan bir kargo geldi. Gelen kargoda sigorta ile ilgili bazı evraklar var, benimle hiç alakası yok. Tabii o anda kargo çalışanına sordum, benim kargom ne oldu diye.
Kargocuya "şu şu kodlu bir kargom vardı, Antalya'dan gelecekti hala gelmedi bir bakabilir misiniz?" Diye soracaktım ki daha cümlemi bitirmeden kargocu bana "senin ismin turgay iskeçeli mi?" Diye sordu. O anda anladım ki kargonun başına bir şey geldi ve adamın bana dediği kelimesi kelimesine şu oldu;
"Bekle kardeşim gelir." :D.
o gün de geçti ertesi gün Aras Kargo şubesini aradım, benim kargom neden gelmiyor, kargo yok da ben varmış gibi mi davranmaya başladım diye. Telefondaki müşteri temsilcisinin dediği ise şok etti.
"Turgay bey sizin ürününüzü taşıyan kargo aracı kargo aracı kaza yapıp alev almış ve içerisindeki tüm ürünler yanmış."
Bunu duyduktan sonra içime bir rahatlama geldi en azından ne olduğunu öğrendim diye. Büyük ihtimalle bir gün önce konuştuğum kargocu ne olduğunu biliyordu ve bana söylemedi. Sorduğum soruya verdiği cevaptan bunu anlıyorum.
Neyse direkt satın aldığım firmayı aradım ve çözüme kavuşturmaya çalıştım. Satıcı ilk başta inanamadı ben sana dönüş yaparım dedi. İyi bir satıcı ürünün hemen yenisini göndereyim dedi, fakat o kadar saçma bir sistem ki, satıcı firma ürünün yenisini göndermek istese bile Hepsiburada.com üzerinden satış iptal edilmez ise olmuyor ve iptal için de kargonun bana ulaşması ve benim kargoyu hiç almadan geri göndermem gerekiyor.
Aldığım ürün de artık madde bazında var olmadığı için bu imkansız hale geliyor.
Bu aşamada Hepsiburada.com müşteri hizmetleri çok yavaş çalışıyor. Temsilci ile görüştüm ve bana bulabildiği tek çözüm talep merkezinden mesaj oluşturmak oldu ve bu mesaja da 1 gün sonra cevap verip, yaşanan sorundan dolayı özür dileyip işlemleri başlatacaklarını yazmışlar. Bakalım neler yapacaklar.
Gelişme olursa aşağıya ekleyeceğim.

Kargo firmalarının çoğunun zaten sigortası var taşınan mal ürünler konusunda merak etmeyin sigorta ekspertiz aracılığı ile bütün detayları tanzim edip ardından firma sizinle iletişime geçerek yapılan işlemi detaylandırır aldığınız ürünün faturası vs mevcut olacağından dolayı bu konuda tabii ki de sizin lehinize sonuçlanacaktır.

Geri
Yukarı