Kargo gelmeden nasıl iade edilir?

Amaaaan :D Satılan ürünü XML ile onlarca mağazaya dağıtıyoruz, kim bilir hangisi benim.
Sipariş numarası da açıkta :dikkatli:

Eki Görüntüle 1958644
bundan ayrı olarak teslim almamı, sonrasında kurye çağır sistemi ile teslim etmemi söyledi. Ayrıca bana kargoyu teslim etmeden önce görsel çekmemi de söyledi, sanırım bu şekilde yapacağım.
Beceremezsiniz sanıp anlatmaya üşenmiştir. Gelen kargoyu almayın, iade olsun. Bu satıcının dediği şekilde iade ederseniz ekstra ücret çıkıyor.

Nasıl bir ücret çıkar hocam?
Size değil, satıcıya çıkıyor. Ben 1-2 ay önce kargo ücretlerini detaylı takip etmeyi bıraktım. Herkesin anlayacağı bir şey olsa güzel meme çıkacak bir tablo.
Yaklaşık 30 lira 50 lira bir şey olması lazım. @snageX daha iyi bilir.

Size değil, satıcıya çıkıyor. Ben 1-2 ay önce kargo ücretlerini detaylı takip etmeyi bıraktım. Herkesin anlayacağı bir şey olsa güzel meme çıkacak bir tablo.
Yaklaşık 30 lira 50 lira bir şey olması lazım. @snageX daha iyi bilir.
Ücretlerine nereden bakabilirim? Satıcıya çıkıyorsa herhangi bir sorun olmaz bence, iade edilecek tutardan kesilebilir. Kapıdan iade etmek istediğimi söylersem iade kodu falan olmadan sıkıntı çıkabilir, kargon kaybolabilir diyor herkes.

Yaklaşık 30 lira 50 lira bir şey olması lazım. @ozanbaran daha iyi bilir.
En ucuz kargo şuanda 28TL :) Ama bu satıcıya özel fiyat, siz bireysel gönderirseniz belki 35-40TL'yi aşar. Kargo bedelimin satışıma oranı;
1695818869710.png

Alıcıya dokunan bir şey yok hocam. Süresi dolduğunda otomatik onaylanıyor sonuçta. Bugün Trendyol Express'den 7 ay öncesinin iadesi yeni geldi 🥱 İşin yoksa tazminle uğraş şimdi.
7 ay mi? Nasil olur bu? Kac liraydi iadeniz? Belki banka havuzunda kalmistir paraniz ondan gec gelmsitir.

@canerhhhh
Kargo kaybolsa da paranı alacaksın, kaybolmasa da alacaksın. Senin yapman gereken kapına geldiğinde ürünü teslim almamak. Kargocu sana alacaksın diye zorlama yapmayacak. Tamam dedikten sonra arkasını dönüp gidecek.
Ve hayır, sana iade edilecek tutardan kesinti olmaz.

Teslim almanı 2 açıdan önermiyorum. Öncelikle satıcıya ekstra masraf çıkartıyor. Diğer taraftan da bazı satıcılar iadeyi reddetmek için hikaye türetip bahane sunabiliyorlar. Teslim alınmayan sipariş %100 onaylanır. O yüzden teslim almayın.

@canerhhhh
Kargo kaybolsa da paranı alacaksın, kaybolmasa da alacaksın. Senin yapman gereken kapına geldiğinde ürünü teslim almamak. Kargocu sana alacaksın diye zorlama yapmayacak. Tamam dedikten sonra arkasını dönüp gidecek.
Ve hayır, sana iade edilecek tutardan kesinti olmaz.

Teslim almanı 2 açıdan önermiyorum. Öncelikle satıcıya ekstra masraf çıkartıyor. Diğer taraftan da bazı satıcılar iadeyi reddetmek için hikaye türetip bahane sunabiliyorlar. Teslim alınmayan sipariş %100 onaylanır. O yüzden teslim almayın.

Tamamdır, dediğiniz gibi yapacağım. Umarım sorun yaşamam, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı