Kargo gelmeden nasıl iade edilir?

Alıcıya dokunan bir şey yok hocam. Süresi dolduğunda otomatik onaylanıyor sonuçta. Bugün Trendyol Express'den 7 ay öncesinin iadesi yeni geldi 🥱 İşin yoksa tazminle uğraş şimdi.
Alıcıya dokunan bir şey yok derken? Arkadaş bunu kabul edip kullandıktan sonra iade etseydi kargo parası ödeyecekti satıcı, kullandığı ambalajı veya kutuyu ödeyecekti ve iade faturası ile uğraşacaktı. Kargonun tesliminde ve hazırlanışında verilen zahmeti saymıyorum. Emek emektir.

Kargoyu kesinlikle alıp sonrasında iade etmeye çalışmayın kapıda ürünü iade edeceğini söyleyin isterseniz şimdiden getiren kargo şirketini arayıp iade edilmesi yönünde not ettirmeniz de işinize yarayabilir.

1695817274470.png

Yoksa benim yaşadığım durumu yaşayabilirsin.(kargoyu elime dahi sürmedim).

Kargoyu kesinlikle alıp sonrasında iade etmeye çalışmayın kapıda ürünü iade edeceğini söyleyin isterseniz şimdiden gelen kargo şirketini arayıp iade edilmesi yönünde not ettirmeniz de işinize yarayabilir.

Eki Görüntüle 1958635
Hocam çok arada kaldım şuan, trendyol müşteri temsilcisi bana kargoyu alıp kurye çağır hizmet ile iade ederseniz kargonun kaybolma ihtimali olmaz diyor, diğer türlü sizin dediğiniz gibi yaparsam kargonun kaybolma ihtimali olacağını söylüyorlar.

Alıcıya dokunan bir şey yok derken? Arkadaş bunu kabul edip kullandıktan sonra iade etseydi kargo parası ödeyecekti satıcı, kullandığı ambalajı veya kutuyu ödeyecekti ve iade faturası ile uğraşacaktı. Kargonun tesliminde ve hazırlanışında verilen zahmeti saymıyorum. Emek emektir.
Hocam, relax. Alıcıya dokunan bir şey yok. Satıcı uğraşıyor bunlarla. Alıcının bu olaylardan haberi bile yok.

En azından 2024'e kadar alıcıyı ilgilendiren bir şey yok. Saydıklarınıza ben de hak veriyorum. Kargo ücreti neden ürün ücretiyle beraber iade ediliyor mesela? Ya da reddedilen iadenin bana gelme kargosunu neden ben ödüyorum? Ekstra saçma. Çok saçma. Bunlar ürün fiyatını da arttırıyor, burası daha da saçma.

Nasıl yani hocam? İade 7 ay sürüyor mu 🙁 Sadece açmadığım ve kullanmadığım bir ürünü iade edecektim...
O durumu örnek olsun diye yazdım ya. Transferde kaybolan bir kargoydu. Yine de yüzdeye vurunca bayağı bir kargo bu şekilde.

İkinci el almak bana güvenilir gelmiyor, onun için GT 1030 satın aldım sıfır olarak, ikinci ele daha iyi ve uygun kartlar bulabilirdim.
O kartın sıfırı mı varmış? 10 küsür yaşında değil mi o? Hem de çok çok kötü bir kart. Yani ikinci el alsan da bir şey fark etmezdi. Yani daha kötü olamaz.

Hocam çok arada kaldım şu an, Trendyol müşteri temsilcisi bana kargoyu alıp kurye çağır hizmet ile iade ederseniz kargonun kaybolma ihtimali olmaz diyor, diğer türlü sizin dediğiniz gibi yaparsam kargonun kaybolma ihtimali olacağını söylüyorlar.

Hocam ürünün açılıp açılmamış olduğunu kanıtlayamazsınız bu durumda adam kargoyu aldığınızı görür der ki hijyen bakımından şudur budur elinizde patlayadabilir.

En azından 2024'e kadar alıcıyı ilgilendiren bir şey yok. Saydıklarınıza ben de hak veriyorum. Kargo ücreti neden ürün ücretiyle beraber iade ediliyor mesela? Ya da reddedilen iadenin bana gelme kargosunu neden ben ödüyorum? Ekstra saçma. Çok saçma. Bunlar ürün fiyatını da arttırıyor, burası daha da saçma.
Satıcı yazacaktım özür diliyorum, satıcıya zararı var. Alıcının keyfi yerinde, bizden tişört alıyor beğenmedim deyip geri gönderiyor.
Adam alıyor mangal üfleyiciyi, yapıyor ailesi ile barbeküsünü havasını atıyor bizde de bu var diye. İşi bitince vazgeçtim diyor geri gönderiyor. Ne güzel dimi?
1695817541857.png

Hocam ürünün açılıp açılmamış olduğunu kanıtlayamazsınız bu durumda adam kargoyu aldığınızı görür der ki hijyen bakımından şudur budur elinizde patlayadabilir.
1695817871547.png

bundan ayrı olarak teslim almamı, sonrasında kurye çağır sistemi ile teslim etmemi söyledi. Ayrıca bana kargoyu teslim etmeden önce görsel çekmemi de söyledi, sanırım bu şekilde yapacağım.

Geri
Yukarı