Kargo nasıl gönderilir?

FiratH22

Decapat
Selamlar, ben internet'ten sweat aldım ve bedeni küçük geldi. Ben sweati değiştirmek istiyorum ve kargoya vermem gerek ve satıcı bana nasıl ulaşacak onu merak ediyorum. Satıcıya sordum sipariş numaranızda telefon numaranız kayıtlıdır dediler şimdi ben kargoyu göndericeğim zaman paketin üstüne yazacaklar mı sipariş numarasını ve bana soracaklarımı telefon numara mı? Biraz karışık oldu kusura bakmayın. :)

Aldığınız yeri bilmiyorum ama ben iade ederken aldığım kişi bana kod veriyor. O kodu ilgili kargo firmasına verdiğim zaman onlar gönderiyor. Adres veya telefon numarası isteyen ilk defa görüyorum. Nerden aldınız acaba?

Zafoni den aldım ve sürat kargo ve mng kargo müşteri numaralarını verdiler ve adreslerini verdiler.
not: iade değil değişim yapıcam
Yardım edebilrmisiniz

Son düzenleme:
online işlemlerden "gönderi kodu" alman lazım..öyle kafana göre gönderemezsin.

Anlamadım demek istediğini.
Ama bana kargonun ücretsiz olması için bir kod verdiler ondanmı bahsediyorsun bilmyorum.
Kargo sektöründe çalıştım. Sana verdikleri kod alıcının kargo firmasının sisteminde kayıtlı kod. Onu kargo kesen arkadaşa ver o alıcı olarak onu tanımlayacak. Firma ile aranızdaki anlaşmaya göre de ücret alıcıya ait veyahut gönderici ödemeli olarak ürünü güzelce paketleyip göndereceksiniz.

Kargo sektöründe çalıştım. Sana verdikleri kod alıcının kargo firmasının sisteminde kayıtlı kod. Onu kargo kesen arkadaşa ver o alıcı olarak onu tanımlayacak. Firma ile aranızdaki anlaşmaya göre de ücret alıcıya ait veyahut gönderici ödemeli olarak ürünü güzelce paketleyip göndereceksiniz.
Teşekkürler bana satıcının ilk gönderdiği zamanki kargo paketine koysam kargoyu bi sıkıntı olurmu yoksa kargo firması kendisi paketlermi kendilerine ait poşetlere
Zafoni'ye girip iade talebi oluştur demek istiyor.
Kargonun içinde iade formu var onu doldurmama gerek varmış sadece, iade talebi yerine geçiyor sanırım

İlk kargo paketine koyun onu da kargo poşetine koyun.Üstüne kargo barkodu yapıştırılıp tertemiz gider. Başka aklınıza takılan varsa sorun ama mağazaya da sorun. @FiratH22

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı