Kargoda tutanak tutturma işlemi nasıl yapılır?

Daha fazla  
Hepsiburada'dan yemek sandalyesi aldım. Ürünü teslim almadan önce açıp bakmak istiyorum. Eğer kargoda hasarı varsa, bir yeri kırılmış ya da boyanmış, ayakları sorunlu ya da satıcı kötü ürün gönderdi gibi gibi nedenler yüzünden.

Daha önce hiç hasar tutanağı tutturmadım. Kargocular zaten imza bile almadan direkt bırakıp gidiyorlar. Bu hasar tutanağı olayı nasıl oluyor? Daha önce yapmış biri anlatabilir mi? Kargoyu getiren şirket Yurtiçi Kargo bu arada.

Hepsiburada'dan yemek sandalyesi aldım. Ürünü teslim almadan önce açıp bakmak istiyorum. Eğer kargoda hasarı varsa, bir yeri kırılmış ya da boyanmış, ayakları sorunlu ya da satıcı kötü ürün gönderdi gibi gibi nedenler yüzünden.

Daha önce hiç hasar tutanağı tutturmadım. Kargocular zaten imza bile almadan direkt bırakıp gidiyorlar. Bu hasar tutanağı olayı nasıl oluyor? Daha önce yapmış biri anlatabilir mi? Kargoyu getiren şirket Yurtiçi Kargo bu arada.
içini açıp bakamıyorsun fakat kutuda herhangi bir darbe belirtisi gördüysen almayabilirsin adamda orada tutanağını tutar ürünü geri iade etmeye gönderir.

Hocam onu bilmem ama eğer öyle bir sorunda hemen iade ediyorlar internet sitesinden iade kısmına gelip kargo ile geri yolluyorsun sonrada paran hesabına geri geliyor.

Ben hiç tutanak tutturmadım daha önce fakat önerilerim var.

Size bu ürünü getiren kişilerin gerçekten size teslim ettiğine dair kanıtı olması gerek değil mi?
Bu yüzden size SMS olarak kod gelecek muhtemelen. Kurye sizden o kodu isteyecek. Siz o kodu vermediğiniz sürece kurye işini halledemez.
Kodu vermeden önce istediğinizi yapın, kontrollerinizi sağlayın.
Sonra kodunuzu verin.

Ek olarak yanınızda bir kardeşiniz vs birisi olacaksa videoyu alsın telefondan bu baskı üzerine zaten bir şey yapamaz.
Olası bir hasar tespit tutanağı tutulması halinde ise sanırım iki tarafın adı soyadı ve imzası gerekiyor ve o kağıda yazılacak cümlede bir oyuna gelmeyin. Yani ürün kontrol edildikten sonra iadesi istendi gibi şeyler olmamalı. Kurye tarafından ürün, müşteriye hasarlı ulaşmıştır gibi şeyler yazsın.

Hocam teslim aldıktan sonra iade çok sıkıntılı
Satıcı ben teslim ettiğimde sıkıntısızdı falan der çok uğraştırır
Hocam öyle bir durumda paketi açarken video çekin eğer ilerde bir sıkıntı olursa hemen videoyu gösterin veya satıcının telefon numarası varsa WhatsApp üzerinden atabilirsiniz. En azından ben böyle yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı