Kargom yanlış yere teslim edildi

Kuzeninizin ahlak, namus, dürüstlük kavramlarından haberi yok galiba ya da ailesinde bu tür kavramlar yok, ne kadar çirkin bir davranış rezillik resmen.

Hocam. Kargo firmasının yaptığı şeyde pek düzgün değil. Apartman içine bıraksın biri gelip alsa ne olacak?

Hocam. Kargo firmasının yaptığı şeyde pek düzgün değil. Apartman içine bıraksın biri gelip alsa ne olacak?
Kargo firmasının yapması gereken tam adrese teslim etmek, onu yapmaması elbette sıkıntı. Bunu şikayet olarak dile getirebilirsiniz. Şikayet etmek yerine sen kargoyu gelmedi diye yalan söyleyip hem ürünü alıp kullanıp hem paranı iade alırsan toplum içinde bu tür davranışlar için argo olarak güzel nitelendirmeler bulunur. Bunu tümüyle hak etmiş olursun bilmem anlatabiliyor muyum?

Kargo firmasının yapması gereken tam adrese teslim etmek, onu yapmaması elbette sıkıntı. Bunu şikayet olarak dile getirebilirsiniz. Şikayet etmek yerine sen kargoyu gelmedi diye yalan söyleyip hem ürünü alıp kullanıp hem paranı iade alırsan toplum içinde bu tür davranışlar için argo olarak güzel nitelendirmeler bulunur. Bunu tümüyle hak etmiş olursun bilmem anlatabiliyor muyum?

Ben arkadaşın yaptığını savunmadım hocam :D. Ben sadece kargocunun yaptığı şeyinde yanlış olduğunu belirttim.

Hocam 3 gündür Aras Kargo ile ben de sorun yaşıyordum ve an itibarıyla çözmüş bulunmaktayım. Uzunca nasıl olduğunu anlatmak yerine direkt nasıl çözeceğini anlatacağım. Öncelikle müşteri hizmetlerini ara direkt şikayet kaydı oluştur daha sonra bölge ofisini ara oradan da şikayet kaydı oluştur sana saçma sapan kodlar verecekler bunlar sorununu çözmeyecek ama sistemde öncelikli çıkmanda yardımcı olacak. Daha sonra sipariş ettiğin şirkete durumu güzelce izah et ve sorunun çözülmesini talep et gerisini onlar halleder.

Aynısı başıma geldi. Gittim kargoya ben ürünü almadım tutanak yazmak istediğimi söyledim. Tutanak yazdım ve kargodan çıktım. Yarım saat geçmeden telefon geldi ve kargonun şubede olduğunu söylediler. Gidip teslim aldım. Şubeye gidip ben tutanak yazmak istiyorum de. Telefonuna kod gelmeden veya imzan alınmadan kimse senin adına kargonu alamaz. Kurye de kimseye veremez. Tutanakta telefonuna kod gelmediğini, hiçbir yere imza atmadığını belirt. Muhtemelen çözülecektir. Yine çözülmezse tüketici mahkemesi.

Pardon da babama sık sık kargo gelir hepsini de ben alıyorum ve sadece x x değil mi deyip evet burası diyorum. Adam kapı numarası tutuyorsa veriyor bazen kod onaylamalı oluyor oda 7 kargoda 1.

Geri
Yukarı