Kargoya imza atarken neye dikkat edilmeli?

DreamU

Picopat
Daha fazla  
İleride ürün alırken sorun olmasın istiyorum. Kargoyu teslim aldığıma dair imza atarken neye dikkat etmeliyim?

Ki şimdiye kadar imza istediklerini görmedim ama fiyatı yüksek ürünlerde isteyeceklerdir muhtemelen.

İleride ürün alırken sorun olmasın istiyorum. Kargoyu teslim aldığıma dair imza atarken neye dikkat etmeliyim?

Ki şimdiye kadar imza istediklerini görmedim ama fiyatı yüksek ürünlerde isteyeceklerdir muhtemelen.

Artık imza almıyorlar pek çok T.C. no ya da telefonla SMS şifresi isterler.

Artık imza almıyorlar pek çok T.C. no ya da telefonla SMS şifresi isterler.

Bazı özel kargo şirketleri alıyorlar örneğin gram/külçe altın ya da ziynet eşyası satan siteler. Garantili şekilde gönderim yapıyorlar ve doğrudan kişiye teslim edip karşılığında imzayı da alıyorlar.

Kargocunun önünde kutuyu açıp eksik/kırık olmadığını kontrol etmek olabilir. İmza attığında kargoyu hasarsız ve eksiksiz teslim aldığını kabul etmiş oluyorsun çünkü.
Peki fiziksel sorun olmazsa da cihazda sıkıntı olursa? O zaman tek muhattabım satıcı mı oluyor? Bunun için kargoyu açarken video çekmeyi düşünmüştüm ama kargocuya hem sen bir bak açarken sorun varsa tutanak tut deyip hem de video çekmek absürd olur. Ama kutuyu çoktan açmışken satıcıya ürünün sıkıntılı olduğunu kanıtlamak namümkün gibi gözüküyor.

Peki fiziksel sorun olmazsa da cihazda sıkıntı olursa? O zaman tek muhattabım satıcı mı oluyor? Bunun için kargoyu açarken video çekmeyi düşünmüştüm ama kargocuya hem sen bir bak açarken sorun varsa tutanak tut deyip hem de video çekmek absürd olur. Ama kutuyu çoktan açmışken satıcıya ürünün sıkıntılı olduğunu kanıtlamak namümkün gibi gözüküyor.

Videonun hiçbir geçerliliği yok, şehir efsanesi. Üründe kırık, eksik var mı diye kontrol edebilirsin kargocunun önünde (örneğin monitör, fırın) ama çalışıp çalışmaması ve testleri sonrasında yapacağın işlemler.

Taktın prize çalışmıyor ya da sorunlu çalışıyor bu sefer muhattabın satıcı tabii ki. 14 günlük cayma hakkını kullanarak iade edersin.

Videonun hiçbir geçerliliği yok, şehir efsanesi. Üründe kırık, eksik var mı diye kontrol edebilirsin kargocunun önünde (örneğin monitör, fırın) ama çalışıp çalışmaması ve testleri sonrasında yapacağın işlemler.

Taktın prize çalışmıyor ya da sorunlu çalışıyor bu sefer muhattabın satıcı tabii ki. 14 günlük cayma hakkını kullanarak iade edersin.
Tamamdır sağolun.

İmzayı atmadan kargoyu açamazsın. Açmadan önce dışına bakarsın fiziksel bir hasar varsa imza atmaz tutanak tutarsın. İmza attırılan kağıdı kontrol edersin altında senet farklı bir kağıt vesaire var mı. Hasar görebilecek bir ürünse açarken video kaydı alırsın soru yaşarsan video kanıt olarak iş görecektir. Tabii imza atacağın kağıdı da oku.

Geri
Yukarı