Karın guruldaması

Roit1

Hectopat
Sürekli karnım gurulduyor bu son birkaç aydır aşırı derecede arttı. Genellikle yemek yedikten sonra oluyor. Babamın karnı da sürekli gurulduyor o yüzden genetik olduğunu düşünüyorum ama neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Bu konuyla hiçbir alakam yok hocam ama, hızlı yiyor olabilir misiniz, ya da iyi çiğniyor musunuz? Yani bana bakmayın dediğim gibi bilgim yok. Aklıma ilk gelen şeyi sormak istedim.

Sürekli karnım gurulduyor bu son birkaç aydır aşırı derecede arttı. Genellikle yemek yedikten sonra oluyor. Babamın karnı da sürekli gurulduyor o yüzden genetik olduğunu düşünüyorum ama neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.
hocam çok su için.olabildiğince fabrika çıkış ürün tüketmekten sakının. sıkıştığınızda direk tuvalte gidin beklemeyin

Gastroentolji doktoruna muayne olun tahlille testle sebebi bulunabiliyor. Mide Gastritiniz olabilir mi yani yara olmuşsa guruldama yapabiliyor. Birde midede helicobakteri varsa oda yapabiliyor. Bende gastrit vardi abartmıyorum sabaha kadar süren guruldamalar oluyordu gun icinde hiç durmuyordu pat küt dam dom 😂 birde öyle sessiz sedasiz degil beni uykumdan uyandırıyordu. Hizli yemek tam çiğnemeden yutmak falan etkiliyordu guruldamayı. Başlarda sallamadim ses ufak ufak geliyordu ben onemsemedikce sesler arttı bende doktora gittim iyiyim çok şükür arada ufak ufak oluyor o kadar

Gastroentolji doktoruna muayne olun tahlille testle sebebi bulunabiliyor. Mide Gastritiniz olabilir mi yani yara olmuşsa guruldama yapabiliyor. Bir de midede helicobakteri varsa oda yapabiliyor. Bende gastrit vardi abartmıyorum sabaha kadar süren guruldamalar oluyordu gun icinde hiç durmuyordu pat küt dam dom 😂 bir de öyle sessiz sedasiz degil beni uykumdan uyandırıyordu. Hizli yemek tam çiğnemeden yutmak falan etkiliyordu guruldamayı. Başlarda sallamadim ses ufak ufak geliyordu ben onemsemedikce sesler arttı bende doktora gittim iyiyim çok şükür arada ufak ufak oluyor o kadar

Hocam bayağı uzun zaman olmuş konu açılalı ama doktor nasıl bir tedavi uyguladı? @Eurus.

Bana mide yanması yaşadığım seyleri yeme dedi asitli içeceklerden bir süre uzak kal dedi ve mide ilacı verdi 3 ay kadar kullandım hic bir sorun kalmamıştı, ilacı bırakalı 8 ay kadar oluyor bu sürecte sıfır sıkıntıydı fakat bu aralar stresli bir süreç icerisindeyim ufaktan yine başladılar ama normal insan gibi gurulduyo 😂hocam sorun varsa doktora mutlaka gidin ufak seyler büyüyebilir.
Örnegin bende guruldamayla beraber bir iki olay daha olduydu midede doktora durumu anlattığımda mide kanaması geçirmişsin niye bu zamana kadar bekledin dedi bende bu 2.ye oluyor diyince adam iyice şok oldu endoskopi sart dedi ama randevuyu ay sonrasına verince gidemedim çünkü o tarihte askerde olucaktım 😅 şu olayları bi atlatalim duzelicez endoskopili iyi bir check up yaptırıcaz bakalim.

Yeni konular

Geri
Yukarı