Karın kası en kısa sürede nasıl yapılır?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, ben spor hayatımda sürekli kol, omuz ve bacak çalıştım fakat karın kasım'da var ama belli olmuyor göbeğimden, en kısa sürede ve en verimli şekilde nasıl yaparım? Her gün hayvan gibi yemek yiyorum protein için. Şimdiden teşekkürler.

s-l640.jpg

Şaka yapıyorum kızma. :D Aşağıdaki egzersizlerle set çalışması deneyebilirsin yalnız plank süresi ve diğer setleri direkt buradakine göre yapma. Yarısıyla başla, zamanla setleri artır. Bunun yanında bir spor eğitmeni ile de görüşebilirsin.

Screenshot_1.png

Supermen egzersizinin burada işi ne onu ben de çözemedim. :D

Sabahtan akşama kadar six pack çıkaran mucizevi egzersizleri yap, yağ oranın %15'in (hadi iyimser değer vereyim) üstündeyse hepsini bir torbaya doldurup çöpe atabilirsin :) Yapma be Jira diyenler için, sırtınıza iyi geliyor neyse ki, hadi üzülmeyin :D

Fitness bencil bir spordur. Eğer ara verirseniz, eğer kendinizi salarsanız, eğer uyku düzeninizi bozup, yediklerinizi ufak bir süre salarsanız dahi bunun negatif yanlarını hem kondisyon olarak hem de fiziksel olarak hissedersiniz. Biz normal hayattan insanlarız. Hiçbirimiz ilaç basmıyor, hiçbirimiz bu işten para kazanmıyor, hiçbirimiz podyuma çıkmıyor ve sabah akşam hayatımızı bu spora göre düzenlemiyoruz.

Dolayısıyla imkanlar el verdikçe belli bir düzen içinde amaçların için çabalarsan six pack falan hikaye olur senin için. Ha bu disiplini ve azmi ne kadar koruyabilirsin, işte asıl soru burada yatıyor. Benim de karın için ayna karşısında kendime bakarak hayran kaldığım zamanlar oldu ama sor bakalım bu güzelliği ne kadar süre koruyabildim. Six pack, four pack falan umurumda değil. Fit olan ve yağlı göbeği olmayan bir karına düşmeyecek kadın yok ;) Bunu koruyabilmem son derece kafi şahsım adıma.

Neyse, halihazırda spor yapan biriymişsin zaten. Beslenmene dikkat et, yağ oranını hesapla. Karın için özel hareketleri uygula ve bu düzeni/disiplini bozma. En hızlı lafını da duymuş olmayayım, NO PAIN NO GAIN sözü bu sporun felsefesidir. Hız ve başarıya ulaşma disiplinine göre değişir.

Son düzenleme:
Karın kasını doğrudan çalıştırmana gerek yok. Diğer egzersizlerde zaten kullanıyorsun. Mesela weightlifting sonunda 3 set 60 saniye plank yapmak sana yeter de artar bile. Karın kasının görünmesi için yağ oranının azalması gerekiyor. Bu değişkenlik gösterebiliyor diye biliyorum. Herhalde %15 veya %10 görünür.

@Jira biraz geç oldu ama cevaplarsanız sevinirim.

Yaklaşık 3 aydır karın kası çalışıyorum. Ramazan'da biraz göbek olmuştu ve yanlardan kilo almıştım. Biraz erittiysem de hala yağlı karnım. Dokunduğum da karın kaslarımı hissedebiliyorum, geliştiğini de anlıyorum. Fakat yağlı olduğu için ( özellikle alt karın, üstte 2 pack var fakat alt karın yağlı ) karın kaslarım gözükmüyor.

Evde egzersizler yapıyorum, yağ oranımı düşürmem için düzenli kardiyo mu yapmam gerekiyor ?
Kaç gün yapmalıyım haftada?

Bir de bu videodaki hareketleri 1 set yapsam yeterli midir? 1 setten sonra halim kalmıyor çünkü perişan ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı