Kart limitinin üzerinde taksitli alışveriş yapmak

Mehmet Aldemir

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 8265U 🥵
Merhaba arkadaşlar. Öğrenci olduğum için kart limitim düşük. Kredi kartına para yatırıp limiti yükselteceğim. Ve ürünü 2 taksit ile almayı düşünüyorum. 1. Taksit günü geldiğinde üzerine yatırdığım parayı mı çekiyor? Yok ise yine para ödemem mi gerekiyor?

Merhaba arkadaşlar. Öğrenci olduğum için kart limitim düşük. Kredi kartına para yatırıp limiti yükselteceğim. Ve ürünü 2 taksit ile almayı düşünüyorum. 1. Taksit günü geldiğinde üzerine yatırdığım parayı mı çekiyor? Yok ise yine para ödemem mi gerekiyor?

Kredi kartı çalışma mantığını biliyor musunuz bilmiyorum ama. Basitce 10k Limitiniz varsa
10K'lık ürün alabilirsiniz. 10001 olmaz. İsterse 12 ay 0 faizsiz taksit sunsun. Para yatırarak limit yükseltemezsiniz. Zamanla kartı kullandıkça düzenli olarak borçlarınızı öderseniz kredi limitiniz yükselir (otomatik yükselme talimatınızda varsa)

Artı bakiye var ise önce o bakiyeyi sonra da kalan olarak ödeme alır.

Nakit para yatırarak kredi kartı limiti arttıramazsınız.

Hesap kesim tarihinde ilk taksit alınır. Dolayısıyla en avantajlı durum hesap kesim tarihinden 1 gün sonra taksitli işlem yapılmasıdır. Ben daha önce yaptım diye hatırlıyorum. Limit yetmediği için kredi kartına ödeme yapıp limit yükseltip kullandım. Hala aynı mı bilmiyorum. Çok oldu. Ama taksit yapabilir misin emin değilim. Denemekten zarar gelmez herhalde.

Kredi kartı çalışma mantığını biliyor musunuz bilmiyorum ama. Basitce 10k Limitiniz varsa
10K'lık ürün alabilirsiniz. 10001 olmaz. İsterse 12 ay 0 faizsiz taksit sunsun. Para yatırarak limit yükseltemezsiniz. Zamanla kartı kullandıkça düzenli olarak borçlarınızı öderseniz kredi limitiniz yükselir (otomatik yükselme talimatınızda varsa)
Kredi kartı üzerine artı bakiye olarak yükleme yapılabiliyor. Limit yükselmiyor ama üstüne atmış oluyorsun. 20.7K tutan bilgisayarı 2 taksitle 15K limiti olan kartım ile taksitlendirdim. 6K para yükleyerek üstüne.
Yapmamış ezbere konuşuyor olsam bir düşürüm acaba diye ama direkt olarak yaptığım bir şeydi. Zamanında 500 TL limitim varken de 1500 TL'lik bir ürünü artı bakiye yükleyerek 2 taksite böldüm.

Nakit para yatırarak kredi kartı limiti arttıramazsınız.
Kullanılabilir limitten bahsediyor arkadaş.

Arkadaş şunu anlatıyor. Örnek veriyorum 10 bin lira kullanılabilir limitim var. Kredi kartı limitim de 10 bin lira. 5 bin lira ek ödeme yaparsam kullanılabilir limitim 15 bin olur mu? Olursa taksitli işlem yaparsam nasıl öderim?

İlk ay yatırdığın paradan düşer. Kalanı tabi yine sen ödersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı