Kart numarasının son 2 hanesiyle Steam hesabı çalınır mı?

OnurE

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Bugün Steam üzerindeki satın alımlarıma bakarken, neredeyse hepsinde kart numaramın son 2 hanesinin göründüğünü fark ettim.
O ekranı başkası görmedi tabii ama aklıma gelmişken sorayım dedim.

Kart numarasının son 2 hanesi bilgisiyle birinin hesabının çalınması/kendisininmiş gibi gösterilerek alınması mümkün mü?

Geri kalan numaraları, güvenlik numaranızı ve son kullanma tarihini bilmeleri çok muhtemel değil hocam.
O son iki hane sadece birden fazla kartla ödeme yapmışsanız aralarından mevcut ödemeniz için seçeceğiniz kartı ayırabilmeniz için.

Hayır, mümkün değil.
Geri kalan numaraları, güvenlik numaranızı ve son kullanma tarihini bilmeleri çok muhtemel değil hocam.
O son iki hane sadece birden fazla kartla ödeme yapmışsanız aralarından mevcut ödemeniz için seçeceğiniz kartı ayırabilmeniz için.
Hayır, kartın tüm bilgisi elinde olsa bile bir Steam hesabını alabilmek için yeterli bir neden değil.

Çok teşekkür ederim.
Benzer konuda bir sorum var da, aynı konunun altına sormamda sakınca var mı acaba? Steam hesap güvenliği ve kart detaylarıyla filan ilgili.

Yeni konu açmanız daha iyi olur, bilgim varsa cevap veririm.
Hemencecik soruver bir şey olmaz :) Konu dışına çok sapılmadıkça ceza verilmiyor.

Umarım ceza almam :) Yeni konu açmak isterim ama 55 dakika kadar beklemem gerekiyor galiba. İlk soruyla bağlantılı olabileceğini düşünüyorum.

Sorum şu;
Steam hesabımız çalındığı zaman hangi bilgileri vererek, hesabın kesin olarak bizim olduğunu doğrulayabiliriz?

(Sadece kart numarası vb. yeterli olmuyorsa eğer.)

(2. Bir soru sorarak sorun çıkardığım yetkili varsa özür dilerim)

Umarım ceza almam :) Yeni konu açmak isterim ama 55 dakika kadar beklemem gerekiyor galiba.

Sorum şu;
Steam hesabımız çalındığı zaman hangi bilgileri vererek, hesabın kesin olarak bizim olduğunu doğrulayabiliriz?

(Sadece kart numarası vb. yeterli olmuyorsa eğer.)

(2. Bir soru sorarak sorun çıkardığım yetkili varsa özür dilerim)
Burada anlatılmış:

Geri
Yukarı