Kartımdaki para ile nasıl alışveriş yapabilirim?

MakeMyDay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

Daha önce hiç banka kartımla alışveriş yapmadım. Pos makinelerini kullanmadım. Şimdi kartımda 3000TL param var.

3000TL nakit olarak cebimde dolaştırmam saçma olur. Düşürürüm, çaldırırım gibi düşünün. O yüzden mağaza mağaza dolaşıp giyim alışverişi yapmak istediğim için kartımla ödeme yapmak istiyorum.

Bu konuda ben hariç herkes tecrübelidir diye düşünüyorum. Kartla ödeyeceğim için ekstra ücret ödeyecek miyim her alışverişimde? Örneğin 2-10TL fazladan ücret öder miyim?
Mesela 3 farklı mağazada alışveriş yaptım. 3X 2-10TL ödeyecek miyim? Ayrıca sadece kartı uzatmam ve şifremi girmem yeterli değil mi oradaki personele :D

Merhaba,

Daha önce hiç banka kartımla alışveriş yapmadım. Pos makinelerini kullanmadım. Şimdi kartımda 3000TL param var.

3000TL nakit olarak cebimde dolaştırmam saçma olur. Düşürürüm, çaldırırım gibi düşünün. O yüzden mağaza mağaza dolaşıp giyim alışverişi yapmak istediğim için kartımla ödeme yapmak istiyorum.

Bu konuda ben hariç herkes tecrübelidir diye düşünüyorum. Kartla ödeyeceğim için ekstra ücret ödeyecek miyim her alışverişimde? Örneğin 2-10TL fazladan ücret öder miyim?
Mesela 3 farklı mağazada alışveriş yaptım. 3X 2-10TL ödeyecek miyim? Ayrıca sadece kartı uzatmam ve şifremi girmem yeterli değil mi oradaki personele :D

Pos makinesi ile çekim yaptığında veya internetten alışveriş yaptığında fazladan para çekmez.

Merhaba,

Hayır sizden ek bir ücret almazlar. Kartı uzatıp şifrenizi yazmanız yeterli.

Evet dostum temassız ödeme yoksa uzatman ve şifreyi girmen yeterli 😄. Ek bir ücret falan kesilmez merak etme. Heyecan yapılacak bir durum değil. Markete git alışverişini yap. Kasada kartı uzat daha sonra kariyerin şifreni istediğini duyacaksın. Şifreni gir ve fişini alıp sakince marketten çık 😄.

Yeni konular

Geri
Yukarı