Kartın limiti yetmeyen ürünün bir bölümünü taksitlendirmek

Güzeller anlamadım. Ödeme yapar ve limiti yükseltirsem, banka içinden banka ile görüşürüp taksit yaptırtamam mı?

Güzeller anlamadım. Ödeme yapar ve limiti yükseltirsem, banka içinden banka ile görüşürüp taksit yaptırtamam mı?
Kartınızın toplam limiti mi 1300? Atıyorum limitiniz 3000 TL'dir ama yaptığınız alışverişler sonucunda 1300 kaldıysa o durumda borcun bir kısmını ödedikten sonra açılan bakiye ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Kartın limiti 1300 TL ise; 1300 TL'den daha fazla fiyatı olan bir alışverişi taksitlendiremezsiniz. Kart limitiniz 1300 TL ise ve üstüne 100 TL yatırırsanız, toplam limitiniz 1400 TL'ye esner ama taksitli işlem yapılamaz. Çünkü asıl kart limitiniz değişmiş olmaz. Banka size 1300 TL'ye kadar işlemlerinizde taksitlendirme yapacağını söylemiştir. 100'ünü elden kalanını taksit yaparız demez esnaf gibi.

Biz de sizi anlayamadık tam. :)

Ben öğrenciyim. Ekran kartı değiştirmek istiyorum. Kart istettim. Limiti 1300 verdiler. İstediğim kart 1400 bandında. Merak ettiğim için sizleri rahatsız ettim ama anladım şu an.

Ben öğrenciyim. Ekran kartı değiştirmek istiyorum. Kart istettim. Limiti 1300 verdiler. İstediğim kart 1400 bandında. Merak ettiğim için sizleri rahatsız ettim ama anladım şu an.
Tamam, şimdi emin oldum. Tek çekim yapacaksanız kredi kartına 100 TL daha atabilirsiniz. Taksitli alacaksanız, iki kart kullanın. Diğeri banka kartı da olabilir. Çoklu ödeme kabul eden bir site ise 100 TL'sini oradan çekersiniz, kalan 1300 TL'yi de şu an bahsettiğiniz karttan çeker ve taksitlendirirsiniz. Başka çareniz yok maalesef.

Bekleyebilirseniz 1 ay sonra limit yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Öğrencilere (daha doğrusu gelir beyan edemeyenlere) 2000 TL’ye kadar limit verilebiliyor. Geri kalan bilgiyi @Taptic vermiş zaten. :)

Geri
Yukarı