Karton kutuyu bilgisayar kasası olarak kullanma

Bilgisayar kasam odamda çok fazla yer kapladığı için daha küçük bir kutuya montajladım. Ben APU sistem kullandığımdan ekran kartı için yer açmadım. Tek fanlı küçük ekran kartlarının sığacağını düşünüyorum.

Parçaları yerleştirmeden önce yerlerini belirlemek gerekiyor. Ben şu şekilde belirledim. Mavi olan yerlere anakartın yükseltme vidalarını taktım. Kırmızı olan yere harddiski montajladım. Yeşil olan yere PSU'yu montajladım.
kasayerleri.jpg
Harddiski kartona vidaladım. Çok sağlam olmadı, harddiske zarar vereceğini düşünüyorum. Harddiski HDD kızağına takmanızı tavsiye ederim.
hdd.jpeg
Anakartın çıkışları için bir boşluk bırakmak gerekiyor. Önceden taktığım yükseltme vidalarına montajladım anakartı.
anakart.jpeg
PSU'yu montajlarken önündeki kartona 2 tane vida taktım.
psu.jpeg

anakart+psu.jpeg
Alan darlığından kablolar çok karışık oldu. Bunu önlemek için daha geniş bir kutu kullanıp PSU kablolarının gözükmemesi için kapak takabilirsiniz.
kablolama.jpeg
Hava alması için işlemcinin ve PSU'nun fanının olduğu yeri kestim ve tozlanmayı önlemek için sineklik taktım.
kapak.jpeg
En sonunda böyle oldu.
kasa.jpeg

Sıcaklık olarak 15 dakikalık OCCT testinde en fazla 83 derece oluyor genellikle 75-80 derece arasında oluyor.

Son düzenleme:
Güzel, kablolamayı geliştirdiğiniz ve fan eklemesi yaptığınız ikinci bir versiyonu da gelir mi?
Aslında çok farklı bir şey düşünüyorum yapabilirsem onun ayrı bir konusunu açacağım. Kablolama için PSU kapağı benzeri bir şey takacağım.
@Beypazarı Maden Suyu @HABAR sizi etiketlerim o konuya.
Tahtadan yapsaydın bari karton sakat olur kaldır koy iki defa toz almaya kalksan parçalar git gel yapar:)
Elimle biraz taşıdım çok sorun çıkmadı. Hor kullanmazsam çok sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Konuyu Google'da mı gördünüz?

Son düzenleme:
Aslında çok farklı bir şey düşünüyorum yapabilirsem onun ayrı bir konusunu açacağım. Kablolama için PSU kapağı benzeri bir şey takacağım.
@Beypazarı Maden Suyu @HABAR sizi etiketlerim o konuya.

Elimle biraz taşıdım çok sorun çıkmadı. Hor kullanmazsam çok sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Konuyu Google'da mı gördünüz?
Versiyon 2 şu şekilde olabilir aslında: :).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayar kasam odamda çok fazla yer kapladığı için daha küçük bir kutuya montajladım. Ben APU sistem kullandığımdan ekran kartı için yer açmadım. Tek fanlı küçük ekran kartlarının sığacağını düşünüyorum.

Parçaları yerleştirmeden önce yerlerini belirlemek gerekiyor. Ben şu şekilde belirledim. Mavi olan yerlere anakartın yükseltme vidalarını taktım. Kırmızı olan yere harddiski montajladım. Yeşil olan yere PSU'yu montajladım.
Eki Görüntüle 708638
Harddiski kartona vidaladım. Çok sağlam olmadı, harddiske zarar vereceğini düşünüyorum. Harddiski HDD kızağına takmanızı tavsiye ederim.
Eki Görüntüle 708660
Anakartın çıkışları için bir boşluk bırakmak gerekiyor. Önceden taktığım yükseltme vidalarına montajladım anakartı.
Eki Görüntüle 708674
PSU'yu montajlarken önündeki kartona 2 tane vida taktım.
Eki Görüntüle 708676
Eki Görüntüle 708677
Alan darlığından kablolar çok karışık oldu. Bunu önlemek için daha geniş bir kutu kullanıp PSU kablolarının gözükmemesi için kapak takabilirsiniz.
Eki Görüntüle 708678
Hava alması için işlemcinin ve PSU'nun fanının olduğu yeri kestim ve tozlanmayı önlemek için sineklik taktım.Eki Görüntüle 708680
En sonunda böyle oldu.
Eki Görüntüle 708688

Sıcaklık olarak 15 dakikalık OCCT testinde en fazla 83 derece oluyor genellikle 75-80 derece arasında oluyor.
HAHAHA Gerçekten gördüğümde gerçekmi dedim öyleymiş.Bu arada eline sağlık herkes yapamaz bunu sıcaklık değerlerini tam tamına paylaşırsan sevinirim.vallahi şahane ya

@Ali Reis Çok memnunum, mükemmel bir şey. Kasanın büyük yer kaplamasından kurtuldum. Sıcaklık olarak biraz sıcak çalışıyor ama benim için dert değil. UV yapmayı düşünüyorum. 80-85 derece arasında gidip geliyor 15 dakikalık OCCT testinde. Hava akışını arttırmak için biraz daha delik bırakabilirim. Konuyu Google'da aratırken mi gördünüz?

@Ali Reis çok memnunum, mükemmel bir şey. Kasanın büyük yer kaplamasından kurtuldum. Sıcaklık olarak biraz sıcak çalışıyor ama benim için dert değil. UV yapmayı düşünüyorum. 80-85 derece arasında gidip geliyor 15 dakikalık OCCT testinde. Hava akışını arttırmak için biraz daha delik bırakabilirim. Konuyu Google'da aratırken mi gördünüz?

Opera'yı açtığımda direk altta haberler gözüküyor PC'yi açtığımda kesinlikle bir yarım saat bir saat dolanırım konulara göz atarım. Yani Google'da aratarak bulmadım karşıma çıktı.

Geri
Yukarı