Kartuş doldurmak sağlıklı olur mu?

Muhammet 64

Hectopat
Yer
Denizli/Türkiye
Elimde eski Canon bir yazıcı var. Mürekkebi kurumuş sanıyordum ama sıcak suya koyup açtıktan sonra bittiğini fark ettim. Biliyorsunuz yeni kartuşlar çok pahalı bu yüzden doldurmak istiyorum. Kartuş renkli olduğu için daha zor olur mu ya da sağlıklı olur mu hiç bilmiyorum. Daha önceden doldurmuş olan varsa tavsiye edebilir mi? Mürekkep doldurma seti de önerebilirseniz sevinirim.

Daha önce çok doldurdum ve doldurttum. Kendin doldurmakta zorlanabilirsin. Şırınga ile dolduruyorduk biz. Bir bilgisayarcıya git onlar doldursun. Sağlık açısına gelirsek tabii ki de orijinali gibi olmaz.

Sıcak suya soktuğundan tüm mürekkep gitmiştir.
Doldurabilirsin ama mesela 1000 sayfa çıkarıyorsa 600'e düşecek ve kalitesi de biraz düşme göreceksin.
Yazıcının modeline göre bir doldurma seti alman gerekiyor.
Yazım kalitesini önemsemiyorsan doldur bence.

Daha önce çok doldurdum ve doldurttum. Kendin doldurmakta zorlanabilirsin. Şırınga ile dolduruyorduk biz. Bir bilgisayarcıya git onlar doldursun. Sağlık açısına gelirsek tabii ki de orijinali gibi olmaz.

Kendim yapacağım bütçem sınırlı zaten bir de bilgisayarcıya para vermek istemiyorum.

Öğrenciyken sürekli doldururdum, çok verimli değil ama birkaç kez doldurabilirsin sonra zaten doldursan da iyi çalışmıyor.

1-2 defa doldursam bitene kadar işimi görür sonra da kartuş alırım zaten.

Sıcak suya soktuğundan tüm mürekkep gitmiştir.
Doldurabilirsin ama mesela 1000 sayfa çıkarıyorsa 600'e düşecek ve kalitesi de biraz düşme göreceksin.
Yazıcının modeline göre bir doldurma seti alman gerekiyor.
Yazım kalitesini önemsemiyorsan doldur bence.

Sıcak suya koyunca çok bir mürekkep çıkmadı ama olabilir.
Kalitesi yazı okunmayacak kadar düşmüyordur diye düşünüyorum.
Yazıcı markama göre alsam olmaz mı? Bir markanın tüm yazıcıları aynı tip kartuş kullanmıyor mu?

Bunu alsam olur mu mesela? Yazıcım Canon Pixma IP1300

Son düzenleme:
Kendim yapacağım bütçem sınırlı zaten bir de bilgisayarcıya para vermek istemiyorum.

1-2 defa doldursam bitene kadar işimi görür sonra da kartuş alırım zaten.

Sıcak suya koyunca çok bir mürekkep çıkmadı ama olabilir.
Kalitesi yazı okunmayacak kadar düşmüyordur diye düşünüyorum.
Yazıcı markama göre alsam olmaz mı? Bir markanın tüm yazıcıları aynı tip kartuş kullanmıyor mu?

Bunu alsam olur mu mesela? Yazıcım Canon Pixma IP1300

O ürün olur IP1300 için zaten o ürün.

Geri
Yukarı