Çözüldü Kasa 5Cm'den düştü ve çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkannes

Picopat
Arkadaşlar kasam 5Cm'den düştü. Daha sonra düğmeye basınca ışıklar yanıyordu ama tepki vermiyordu. Kasayı açıp baktım ve HDD SATA kablosunda ki 2. kabloyu çıkık gördüm. Onu taktım ama yamuk taktım sanırım. PC'yi açınca 0.5 saniye ışık yanıp kapanıyor. Düzgün bir şekilde taksam düzelir mi? Şu an daha zorlarsam kökten kıracağım. Kablo 1. fotoğraf, Soktuğum yer 2. fotoğraf.

Dosya Ekleri

• IMG_20201015_121348.jpg
    IMG_20201015_121348.jpg
    158,2 KB · Görüntüleme: 119
  • IMG_20201015_122050.jpg
    IMG_20201015_122050.jpg
    114,7 KB · Görüntüleme: 125
  • IMG_20201015_122115.jpg
    IMG_20201015_122115.jpg
    77,2 KB · Görüntüleme: 115
Çözüm
Böyle durumlarda arkadaşın dediği gibi, anakartı dahi masaya uzay montaj kurup, tüm testleri tekrardan yapmanız gerekir.
Tüm parçaları gözünüzle kontrol edin. 5 CM'den düşünce bir şey olmaması gerekli. Benim kasa en az 50 CM'den düştü, gene bir şey olmadı. Fakat tüm vidaları eksiksiz ve sıkıca yerine oturtmuştum.

Sizin sisteminizde bir yerde kısa devre olmalı. Çünkü açılıp kapanmasının başka bir sebebi olamaz.

Mesela tüm parçaları söküp masaya dizdikten sonra tekrar deneyin.
Arkadaşlar kasam 5Cm'den düştü. Daha sonra düğmeye basınca ışıklar yanıyordu ama tepki vermiyordu. Kasayı açıp baktım ve HDD SATA kablosunda ki 2. kabloyu çıkık gördüm. Onu taktım ama yamuk taktım sanırım. PC'yi açınca 0.5 saniye ışık yanıp kapanıyor. Düzgün bir şekilde taksam düzelir mi? Şu an daha zorlarsam kökten kıracağım. Kablo 1. fotoğraf, Soktuğum yer 2. fotoğraf.
Merhaba önce ekran kartını kontrol et derim çıkarıp takabilirsin ağır parçalar olduğu için oynayabiliyorlar.

Portre modu ile çekmem gerekiyor o yüzden bulanık çıkıyor. Normal çekersem 5-6 MB oluyor onu da siteye atamıyorum. Bu arada attığım kablo HDD'den çıkıyor. Pi SATA kablosu yazıp görsellere tıklayınca çıkıyor.

Pek SATA kablosuna benzetemedim. Sanki 4 pini bulunan bir kabloya benziyor. Sanırım net olmadığı için öyle gözüküyor.
Merhaba önce ekran kartını kontrol et derim çıkarıp takabilirsin ağır parçalar olduğu için oynayabiliyorlar.
Bende ilk ondan şüphelendim de arkada pasif soğutmaya sahip bir ekran kartı olunca rahatladım. Sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Düşmenin etkisi ile HDD bozulmuş olabilir. HDD'in kablolarını çıkarınız. 12 volt kablosunu çıkarıp çalıştırmayı deneyiniz işlemcinin yanında olan genelde yanında olur. Gene 1 saniye çalışıp durursa ekran kartının çıkarıp tekrar deneyiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı