Kasa açılırken beyaz yanan ışık kırmızı yanıyor ve kasa açılmıyor

Vuaaaaaaa

Yoctopat
Daha fazla  
Kasamı temizlerken C diski-anakart arasındaki SATA kablosunun kilit mekanizmasını kırdım, bilgisayarı fişe taktığımda normalde açılırken beyaz yanan ışığın kırmızı yandığını fark ettim ve Power tuşuna bastığımda hiçbir şey olmadı, yeni bir SATA kablosu alıp taktım ancak durum değişmedi, internetten biraz bakınıp RAM yuvalarını RAM'leri temizledim ancak durum hala aynı, ne yapabilirim? Bilgisayarı temizlemeye çalışırken anakartı da çıkarttım ancak sonrasında her şeyi geri yerine oturttum.

Son düzenleme:
Sizinde söylediğiniz gibi sorun PSU kaynaklı veya evinizin elektriği ile ilgili olabilir. Prizinizi topraklamalı bir taneyle değiştirebilirsiniz. Bende pek anlamadığım için fazla yardımcı olamıyorum. Fakat ilk önce bilgisayarcıya götürmenizi tavsiye ederim.

Tamamdır, teşekkür ederim :)

Kasamı temizlerken C diski-anakart arasındaki SATA kablosunun kilit mekanizmasını kırdım, bilgisayarı fişe taktığımda normalde açılırken beyaz yanan ışığın kırmızı yandığını fark ettim ve Power tuşuna bastığımda hiçbir şey olmadı, yeni bir SATA kablosu alıp taktım ancak durum değişmedi, internetten biraz bakınıp RAM yuvalarını RAM'leri temizledim ancak durum hala aynı, ne yapabilirim? Bilgisayarı temizlemeye çalışırken anakartı da çıkarttım ancak sonrasında her şeyi geri yerine oturttum.

Bir bilgisyarcıyı görüntülü arayıp gösterdim güç kaynağındandır, sürekli gidip gelen elektrik artı kırdığım kablo kısa devreye sebeo olmuştur dedi, ilk gün yaşadığım kasanın çerçevesinden elektrik çarpması vesaire mantıklı geldi bana, bilgilendireyim dedim belki birinin işine yarar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı