Kasa açılıyor ama monitöre görüntü gelmiyor

Monitörünüz bozuk olabilir veya monitörünüz güç kablosunda sıkıntı ola

Monitörünüz bozuk olabilir veya monitörünüz güç kablosunda sıkıntı olabilir.
Şöyleki monitörün altında dokunmatik bı yer var buraya basınca işik geliyor ve sonrasında ekran geliyor idi fakat şu anda ışık geliyor ama sonra yanıp sönüyor normalde PC kapalı ikende ışık tuşuna basınca yanıp sonuyo

Kasa açiliyor ama monitöre ekran gelmiyor. Aslında güç bile gelmiyor.

Öncelikle monitörün giriş ve çıkışlarını kontrol ediniz. Ekran kartınızın pinlerinin tamamen takılı olup olmadığını kontrol ediniz. Kendinizi statik elektrikten arındırıp kasanın gücünü tamamıyla kestikten sonra şu işlemi deneyebilirsiniz. RAM'i slottan çıkartıp bir silgi ile hafifçe silip takarsanız sorunun çözülme ihtimali yüksek.

Öncelikle monitörün giriş ve çıkışlarını kontrol ediniz. Ekran kartınızın pinlerinin tamamen takılı olup olmadığını kontrol ediniz. Kendinizi statik elektrikten arındırıp kasanın gücünü tamamıyla kestikten sonra şu işlemi deneyebilirsiniz. RAM'i slottan çıkartıp bir silgi ile hafifçe silip takarsanız sorunun çözülme ihtimali yüksek.

RAM'leri çıkarıp taktım BIOS pilini çıkarıp taktim fakat sorunum çozulmedi

RAM'lerini çıkar, silgi ile sarı kısımlarını sil; CPU'ya uzak olan slota 1 tanesini tak ve çalıştır. Yine çözülmezse görüntü kablosunun uçlarını değiştir.

Silgi ile silmemistim deneyim

Silgi ile sildim fakat olmadı.

TV var ise ya da farklı bir monitör onda deneyiniz. Eğer görüntü gelmiyor ise ekran kartınızda sorun olabilir. Eğer görüntü başka cihazlarda geliyor ise sorunun monitörde olduğunu düşünmeden önce monitör adaptörünü kontrol ediniz. Gereğinden az veya fazla voltaj geliyor ise ekran açılmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı