Kasa açılmıyor

livenrare

Kilopat
Daha fazla  
Elimde mevcut olan kasayı, uzun bir araba yolculuğundan sonra tekrar setupunu gerçekleştirdim. Power tuşuna bastığımda bilgisayara elektrik geliyordu fakat hiçbir şekilde sistem başlamıyor. Sizce problem ne olabilir? PSU çalışıyor test ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın fotoğraflarını eklemiş bulunmaktayım

fanlar durmaksızın çalışıyor mu yaşadığın sorunda?
Çalışıyor hatta diğer bilgisayarın masaüstünde test ettim sıkıntısız. Mevzu benim mevcut masaüstüne sanki hiç elektrik gitmiyor gibi. PSU ları kontrol ettiğimde 3. ve 4. noktadan elektrik verdiğimde soğutucunun RGBleri yanıyor mesela. ama anakarttan elektrik verdiğimde sıfır tepki

Dosya Ekleri

• kasa 2.jpg
    kasa 2.jpg
    231,5 KB · Görüntüleme: 7
  • kasa.jpg
    kasa.jpg
    224,3 KB · Görüntüleme: 7
  • kasa1.jpg
    kasa1.jpg
    215,8 KB · Görüntüleme: 6
  • kasa3.jpg
    kasa3.jpg
    293,9 KB · Görüntüleme: 9
  • kasa4.jpg
    kasa4.jpg
    127 KB · Görüntüleme: 9
  • kasa5.jpg
    kasa5.jpg
    103,5 KB · Görüntüleme: 9
Kasanın fotoğraflarını eklemiş bulunmaktayım

Çalışıyor hatta diğer bilgisayarın masaüstünde test ettim sıkıntısız. Mevzu benim mevcut masaüstüne sanki hiç elektrik gitmiyor gibi. PSU ları kontrol ettiğimde 3. ve 4. noktadan elektrik verdiğimde soğutucunun RGBleri yanıyor mesela. ama anakarttan elektrik verdiğimde sıfır tepki
daha önce yaşadığım bir problem üzerinden gideceğim aşağıda adımları yapar mısın?

BIOS pilini çıkar ve yaklaşık 2-3 dakika bekleyip tekrar tak.
RAM'lerini çıkarıp yeniden tak.

daha önce yaşadığım bir problem üzerinden gideceğim aşağıda adımları yapar mısın?

BIOS pilini çıkar ve yaklaşık 2-3 dakika bekleyip tekrar tak.
RAM'lerini çıkarıp yeniden tak.
Deniyorum şimdi

Sırasıyla yaptığım işlemler.
-PSU Testi 3 ve 4. bölgeye kablo takıp kısa devre, Psu çalışıyor
-Bios Pilini çıkartıp 2-3 dakika bekleyip tekrar takmak, tepki yok
-Power tuşunu spamladım, 30 saniye basılı tuttum tepki yok
-Ekran kartını farklı bir bilgisayarda kontrol ettim, Sorunsuz çalışıyor
-Ramleri tek tek çıkartıp 4 ayrı slota taktım tepki yok.
Makinaya anakarttan hiç elektrik gitmiyormuş gibi davranıyor

CPU power 12v giriş kısmını elimle oynattığım zaman elektrik alıyor, yani makina çalışmaya başlıyor fakat CPU uyarısı veriyor.

CPU Power 12v giriş kısmını elimle oynattığım zaman elektrik alıyor, yani makine çalışmaya başlıyor fakat CPU uyarısı veriyor.

Son düzenleme:
Deniyorum şimdi

Sırasıyla yaptığım işlemler.
-PSU Testi 3 ve 4. bölgeye kablo takıp kısa devre, PSU çalışıyor
-BIOS Pilini çıkartıp 2-3 dakika bekleyip tekrar takmak, tepki yok
-Power tuşunu spamladım, 30 saniye basılı tuttum tepki yok
-Ekran kartını farklı bir bilgisayarda kontrol ettim, Sorunsuz çalışıyor
-RAM'leri tek tek çıkartıp 4 ayrı slota taktım tepki yok.
Makineye anakarttan hiç elektrik gitmiyormuş gibi davranıyor

CPU Power 12v giriş kısmını elimle oynattığım zaman elektrik alıyor, yani makine çalışmaya başlıyor fakat CPU uyarısı veriyor.

Muhtemelen sorun PSU'dadır. Eğer bütçeniz yetiyor ise yeni bir PSU alıp denemeniz daha iyi olabilir.

Muhtemelen sorun PSU'dadır. Eğer bütçeniz yetiyor ise yeni bir PSU alıp denemeniz daha iyi olabilir.
Merhaba, bende sizin gibi düşünüp bir önceki psu yerine cooler master v2 650w psu sipariş ettim bahsettiğim durum sıfır üründe kaynaklanıyor. 2 psu da sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor. Anakart üzerinde CPU hata ışığı yanıyor

Update vermek gerekirse. Tüm fanlar dönüyor, kasa içi ramler rgb ler çalışıyor fakat usb den bağlanan hiç bir şey çalışmıyor. CPU ışığı sabit bir şekilde yanmaya devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı