Kasa açma kapama tuşunun kablosu koptu

Meraun

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı arkadaşıma götürüp getirdim (masaüstü, arkadaşımın evi bizim evden 150M falan uzaklıkta) eve geldiğimde bilgisayarı kurduktan sonra açma kapama tuşuna bir bastım açma kapama tuşu içine çöktü bende kasanın içini açıp oradan açma kapama tuşunun altındaki tuşa basıyordum. 3 4 gün böyle devam ettim en sonda bir gün tekrardan açmaya çalıştığımda kablosu ve tuşu elimde kaldı. Bilgisayarcıya açıkçası götürmek istemiyorum malzeme çalınmasından korktuğum için. Götürsem fazla masraf çıkar mı? Ya da kablosunu internetten satın alıp evde tek başıma yapabilir miyim?

Bilgisayarı arkadaşıma götürüp getirdim (masaüstü, arkadaşımın evi bizim evden 150M falan uzaklıkta) eve geldiğimde bilgisayarı kurduktan sonra açma kapama tuşuna bir bastım açma kapama tuşu içine çöktü bende kasanın içini açıp oradan açma kapama tuşunun altındaki tuşa basıyordum. 3 4 gün böyle devam ettim en sonda bir gün tekrardan açmaya çalıştığımda kablosu ve tuşu elimde kaldı. Bilgisayarcıya açıkçası götürmek istemiyorum malzeme çalınmasından korktuğum için. Götürsem fazla masraf çıkar mı? Ya da kablosunu internetten satın alıp evde tek başıma yapabilir miyim?
hocam benim bilgisayarda aynı şekil o kabloyu kasanın metal bir yerine sürtüyorum açılıyor deneyin isterseniz parça değiştirmeye gerek kalmaz

Hocam bilgisayara zarar vermez mi bu yöntem.
yok hocam birkaç aydır yapıyorum hiçbir sorun çıkmıyor zaten ve mantık olarak da tuşla aynı şey kablo tuşun metal yerine deydi mi açılıyor zaten (biraz cahilce bir anlatım olmuş olabilir)

Hocam bilgisayara zarar vermez mi bu yöntem.
isterseniz video atayim :D

Açma tuşunun kabloları PW SW, onların yerine RESET SW kablolarını takın, reset tuşundan bilgisayarı başlatırsınız.

Hocam 10 saniyelik bir lehim sizin işinizi çözer. Varsa elektrikçi şipşak halleder. İlla bilgisayarcıya götürecekseniz anakartı komple çıkarın o tuş için sistemin tamamı lazım değil zaten.

Geri
Yukarı