Kasa altta mı üstte mi olmalı?

Recondra

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
INTEL Core i7-13700KF İşlemci
MSI MAG Z790 Tomahawk WIFI Anakart
MSI MAG M360 360mm Sıvı Soğutucu
MSI GeForce RTX 4070 GAMING X SLIM 12G Ekran Kartı
SAMSUNG 1TB 980 PRO NVMe M.2 (7000/5000) SSD
CRUCIAL 32GB (2x16GB) Pro DDR5 5600MHz CL46 RAM
ZALMAN Z10 PLUS MESH ATX Kasa
ZALMAN TerraMax 850W 80+ Gold PSU
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Bilgisayar kasamı ilk aldığım zamandan beri masanın üstünde tutuyordum. Bugün değiştirmek istedim ve masanın altına koydum. Alta koymamın nedenlerinden biri kasamı masaüstüne koyunca prizlere erişemiyordum. 6 prizin sadece ikisini kullanabiliyordum. Şu anda hepsini kullanabiliyorum. Kasa gayet güzel hoş hep bakasım geliyor ama kaldırınca tabii masaya bir rahatlık geldi. Önünde televizyonda vardı, onu engelliyordu. Şimdi engellemiyor. Sizce iyi etmiş miyim? Altta olmasının dezavantajları var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Toz dışında bir problem olmaz ve işlemci fanın yetersizse biraz daha fazla ısınabilir eğer etrafı kapalıysa.

Tek dezavantajı biraz daha fazla tozlanır hepsi bu iyi yapmışsın.

Toz filtreleri var ayda 1 kez temizleme yapacağım. Birkaç gün sonra 1. ayı gelecek ve temizleme yapacağım.

Toz dışında bir problem olmaz ve işlemci fanın yetersizse biraz daha fazla ısınabilir eğer etrafı kapalıysa.

Sıvı soğutma var boşta 40 derece küsurde çalışıyor işlemci. Hatta 30-35.

Kasanız akvaryum kasalar gibiyse üstte tutulmalı ama klasik mid Tower model bir kasa ise altta kullanılması problem olmaz toz oranı artar. Ama ufak bir ses bile olsa ondan kurtuluyorsun bende masanın üzerinde kullanırken alta aldım daha iyi oldu insanın gözünüde yoruyor RGB bir süre sonra.

Kasanız akvaryum kasalar gibiyse üstte tutulmalı ama klasik mid Tower model bir kasa ise altta kullanılması problem olmaz toz oranı artar. Ama ufak bir ses bile olsa ondan kurtuluyorsun bende masanın üzerinde kullanırken alta aldım daha iyi oldu insanın gözünüde yoruyor RGB bir süre sonra.
Kasa olarak bu var hocam.

Geri
Yukarı