Bilgisayar kasasının fanı nasıl temizlenir?

Efsanevi

Kilopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Arkadaşlar elimde 2 tane fan var. Alındığındanberi hiç temizlenmemiş beli ki. 7 yıllık olabilir. Hiç kasa bilgisayarım olmadığından pek bilgim yok bu konuda. Bu kasayı da zaten bir akrabam verdi ona da başka akrabası verdi. Bu fanlar nasıl temizlenecek bayağı da kirli durumdalar. Suyla yıkasam olur mu?

WhatsApp Image 2024-05-11 at 12.38.02.jpeg

Fanı çıkartmaya çalıştım ama çıkartmadım. Bu sefer de kırarım diye vazgeçtim.

Selamünaleyküm. Arkadaşlar elimde 2 tane fan var. Alındığındanberi hiç temizlenmemiş beli ki. 7 yıllık olabilir. Hiç kasa bilgisayarım olmadığından pek bilgim yok bu konuda. Bu kasayı da zaten bir akrabam verdi ona da başka akrabası verdi. Bu fanlar nasıl temizlenecek bayağı da kirli durumdalar. Suyla yıkasam olur mu?

Eki Görüntüle 2192674

Fanı çıkartmaya çalıştım ama çıkartmadım. Bu sefer de kırarım diye vazgeçtim.

Sana önerim önceliklle cımbız gibi bir aletle topaklanmış haldeki tozları tamamen temizlemen. Sonrasında hava üfleyecek bir şey lazım evde muhtemelen fön makinesinin soğuk kısmı ile yapabilirisn. Kalanında da nemli bez ile silip hemen kurulaman.

Hava için saç kurutma makinesı var Onu kullanabilirim. Onun dışında basınçlı bir şey yok. Bu kir kasanın her yerine de bulaşmış. Güç kaynağının içine de girmiş herhalde. Anakart ve ekran kartını normal ıslak bezle ya da çok ıslak olmayan bir bezle silsem olur mu?

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Merak ediyorum ama bu fanlar çıkıyor mu? İçleri de kirlenmiş sanırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı