Kasa çalışırken monitör donuyor

fro0808

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç ay önce bütün parçaları sıfır satın alarak bir kasa topladım. Son birkaç haftadır oyun oynarken bir anda ekrandaki görüntü donuyor ve ne klavye ne de fareyi oynatamıyorum fakat bu sırada kasa çalışıyor. Son günlerde biraz sık olmaya başladı. Sorunun sebebi ne olabilir? Bir de ekran her donduğunda mecburen bilgisayarı reset tuşundan yeniden başlatıyorum bu bir sorun oluşturur mu?

Olabilir.Ctrl+Alt+Delet bas.Belki oyundan kaynaklıdır.Görev yöneticisini aç.Eğer oyunun yanında Yanıt Vermiyor yazıyorsa oyun kaynaklı bir sorundur.

Merhaba. Birkaç ay önce bütün parçaları sıfır satın alarak bir kasa topladım. Son birkaç haftadır oyun oynarken bir anda ekrandaki görüntü donuyor ve ne klavye ne de fareyi oynatamıyorum fakat bu sırada kasa çalışıyor. Son günlerde biraz sık olmaya başladı. Sorunun sebebi ne olabilir? Bir de ekran her donduğunda mecburen bilgisayarı reset tuşundan yeniden başlatıyorum bu bir sorun oluşturur mu?

Farklı bir monitörle, monitör yoksa da televizyona bağlayıp sorunun monitörden mi bilgisayardan mı kaynaklı olduğuna bakın. Bana bilgisayardan kaynaklı gibi geldi.

Olabilir.Ctrl+Alt+Delet bas.Belki oyundan kaynaklıdır.Görev yöneticisini aç.Eğer oyunun yanında Yanıt Vermiyor yazıyorsa oyun kaynaklı bir sorundur.
Ne fare ne de klavye çalışmıyor donduğu zaman. Hiç bir işlem yapamıyorum ctrl alt del falan da yapılmıyor yani . Mecburen bilgisayarı reset tuşuyla yeniden başlatmam gerekiyor.

Tamam monitör sorunu değilmiş demek ki.
Bilgisayarcıya götür başka ekran kartı falan takar öyle denersin.Sistemin oyun icin yetersiz olabilir.Bu sorun her oyunda mı oluyor?

Tamam monitör sorunu değilmiş demek ki.
Bilgisayarcıya götür başka ekran kartı falan takar öyle denersin.Sistemin oyun icin yetersiz olabilir.Bu sorun her oyunda mı oluyor
Sanırım her oyunda olmuyor. Bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanıyorum. Genelde Knight Online ve Cs:go oynuyorum ve bu sorun sürekli Knight oynarken oluyor. Benim anlamadığım şey Cs:go çok daha sistemi yoran bir oyun olmasına rağmen orda böyle bir sorun olmayıp Knight gibi eski ve bilgisayarı yormayan bir oyunda neden böyle bir sorun oluyor ?

Geri
Yukarı