Çözüldü Kasa çalışıyor ama ekranda sinyal yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mutsuxd

Picopat
Ekran kartı
ASUS STRİX R7 370
Birkaç hafta önce R7 370 almıştım çok güzel sorunsuz kullanıyordum fakat birkaç gün öncesine kadar sistem açıldığında görüntü vermiyor RAM'leri söküp takmayı denedim slotları değiştirdim tek kanal denedim başka RAM denedim tamirciye bile verdim fakat tamirci bile işi bilmiyordu 3 gün kadar elinde kaldı sistemi geri aldım bu süre zarfında sistemin arızasını bile bulamamıştı ve dün kendim uğraşırken sorunu buldum sorun ekran kartı ekran kartını takınca sistem Onboard'dan ve PCI Express yuvarsından görüntü vermiyor ekran kartını sökünce Onboard'dan alabilıyorum bunun çözümü var mı veya herhangi bir güvenilir tamirciniz var mı? Şehir fark etmez kargo ile gönderirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediğiniz kadarıyla ekran kartı soğuk lehime düşmüş olabilir. Reballing yapılabilir. Fakat yine de uzun ömürlü olmuyor.
Dediğiniz kadarıyla ekran kartı soğuk lehime düşmüş olabilir. Reballing yapılabilir. Fakat yine de uzun ömürlü olmuyor.

Çözüm
@mutsuxd kargo işinde mutlaka risk olur. En azından fiyat bilgisi alabilirsiniz. Olmazsa kendiniz de gidebilirsiniz.

@mutsuxd anladım hocam. En azından fiyat bilgisi almış olursunuz. Yakında bir yer de bulabilirseniz gidebilirsiniz. Ekran kartı içinse geçmiş olsun diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı