Kasa çalışıyor ama görüntü yok

furkan5665

Decapat
Arkadaşlar, anlamadığım bir sorun ile karşılaşıyorum. Bilgisayar birden donuyor; monitör, klavye, mouse ışıkları da gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Sebebi ne olabilir? Bilgisayar daha 1 haftalık.

Benim de başıma gelmişti. İndirme yaparken bırakmıştım bilgisayarı, geri geldiğimde görüntünün donmuş olduğunu gördüm ve kapatmak için kasanın düğmesine basılı tuttum. Daha sonra ne yaptıysam olmadı. Kasa açılıyor, çalışıyor fakat görüntü gelmiyordu. En son bütün parçaları söküp bir bir tekrar taktığım zaman çalıştı ama bunu yapmadan önce hasar tespiti yapman gerek. Mesela birkaç tane ram varsa birini çıkart dene, VGA kablosuysa eğer HDMI kablosu varsa onunla dene, başka ekranda dene mesela HDMI ile televizyonda deneyebilirsin. Eğer işlemcinin ekran kartı varsa bir de ekran kartını çıkartıp VGA kablosunu anakarta bağlayıp deneyebilirsin. Eğer AMD işlemcin varsa işlemciyi çıkarttığında fanla işlemci ayrılmayabilir dikkat et. Benimki ayrılmamıştı ve saç kurutma makinesiyle hafif ısıtınca ayırabildik. Parçaları söküp taktıktan sonra işlemciyi de geri taktık ve çalıştırınca ekran geldi. Bunları deneyebilirsin.

Sistem özelliklerim RX570 4 GB, 8 GB RAM, Ryzen 3 1200,
Peki kulaklık ışığı yanıyor mu ya da hoparlör? Ekran kartı markanız ne? Ekran kartınız AMD ve kulaklık ışığı yanıyorsa AMD'nin meşhur yazılım hatası, siyah ekran problemi yaşıyorsunuz demektir.

Maalesef huprex kulaklik ve ışık yok :/
Sistem özelliklerim RX570 4 GB, 8 GB RAM, Ryzen 3 1200,

Maalesef huprex kulaklik ve ışık yok :/

HyperX
Büyük ihtimalle Mavi Ekran vermeye hazırlanıyordu. Daha önce Mavi Ekran aldınız mı?
Hayır

Peki kulaklık ışığı yanıyor mu ya da hoparlör? Ekran kartı markanız ne? Ekran kartınız AMD ve kulaklık ışığı yanıyorsa AMD'nin meşhur yazılım hatası, siyah ekran problemi yaşıyorsunuz demektir.
bendede aynı sorun var arada pc parçaları bozulunca ( güç kaynağı anakart) yenisini takıyorum bi süre yapmayı kesiyor sonra tekrar yapıyor. gene başladı bu sorun. bi el atın be.

Geri
Yukarı