Kasa çalışıyor ama monitörde görüntü yok

MaZara

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Masaüstü bilgisayarı açtım 10-15 sn çalıştı durdu, tekrar çalıştı fakat monitöre görüntü gelmiyor harici bileşenleri çıkar tak yaptım BIOS pilini çıkardım taktım yine görüntü yok.
Bilgisayar toplama, anakart Esonic, RAM 4 GB, PSU 500W, işlemci Intel i5, monitör CRT.
Geçmiş konuları konuları okudum bir çözüm bulanı görmedim yine de yazayım dedim.

Harici ekran kartı varsa eğer kontrol eder misiniz benim de başıma aynı sorun gelmişti ekran kartının vidası gevşemişti vidasını sıktım sorun çözüldü.

Eğer onboard vga girişi varsa, ekran kartını sökerek onboard üzerinden görüntü almayı dene, gelirse ekran kartı veya monitör arızalı demektir.Tek tek denemek lazım üşenmezseniz deneyin, üşeniyor veya risk almayım diyorsanız teknik birisinden destek alın(bilgisayarcıya götür diyecem de ordaki risk de ayrı bir mevzu.)

Eğer onboard vga girişi varsa, ekran kartını sökerek onboard üzerinden görüntü almayı dene, gelirse ekran kartı veya monitör arızalı demektir.Tek tek denemek lazım üşenmezseniz deneyin, üşeniyor veya risk almayım diyorsanız teknik birisinden destek alın(bilgisayarcıya götür diyecem de ordaki risk de ayrı bir mevzu.)
Zaten anakart onboard harici ekran kartı yok
Monitörün kablolarını kontrol edin.
CRT monitörün kablosu yerinden çıkıyorsa sağlamlık kontrolü yaparım
Overclock yaptıysanız ondan kaynaklıdır.
Overclock yapmadım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı