Kasa çalışıyor ancak görüntü gelmiyor

borareyhan

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir haftadır start tuşuna bastığımda ne ekrana görüntü geliyor, ne de klavyede RGB'ler yanıyor. Kasadaki tüm fanlar sorunsuz olarak çalışıyor. Beklediğimde bir sonuç alamadığım için restart tuşuna basıyordum ve gayet normal şekilde açılıyordu bilgisayar. Bunun kaynağı ve sebebi ne olabilir?
Videoyu atma imkanı bulabilirsem en yakın zamanda atacağım.
Normalde sarı ışık beyaza dönüp sorunsuz şekilde çalışıyordu, ama şu an bu durumda, ne görüntü var ne de LED'ler geliyor.

Dosya Ekleri

• 8645E1B2-1C3B-4B26-9516-F4D9569303CF.jpeg
    8645E1B2-1C3B-4B26-9516-F4D9569303CF.jpeg
    101,7 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık bir haftadır start tuşuna bastığımda ne ekrana görüntü geliyor, ne de klavyede RGB'ler yanıyor. Kasadaki tüm fanlar sorunsuz olarak çalışıyor. Beklediğimde bir sonuç alamadığım için restart tuşuna basıyordum ve gayet normal şekilde açılıyordu bilgisayar. Bunun kaynağı ve sebebi ne olabilir?
Videoyu atma imkanı bulabilirsem en yakın zamanda atacağım.
Normalde sarı ışık beyaza dönüp sorunsuz şekilde çalışıyordu, ama şu an bu durumda, ne görüntü var ne de LED'ler geliyor.
Ekran kartinin kablosuyla ilgili olabilir donusturucumu almistiniz

Çok yaygın bir sorun ama her parçadan kaynaklanma ihtimali var. RAM'leri teker teker çıkarıp deneyebilirsiniz. BIOS pilini 5-10 dakika çıkarıp deneyebilirsiniz. Ekran kartı kablolarından da olabilir.

Ekran kartinin kablosuyla ilgili olabilir donusturucumu almistiniz
Zaten 6 aydır falan dönüştürücüyle kullanıyorum.
RAM slotlarına bir bakın derim çünkü tam oturmazsa çalışmaz.
6 aydır dokunmadım gevşeme vb gibi bir problem olma ihtimali var mıdır?
Çok yaygın bir sorun ama her parçadan kaynaklanma ihtimali var. RAM'leri teker teker çıkarıp deneyebilirsiniz. BIOS pilini 5-10 dakika çıkarıp deneyebilirsiniz. Ekran kartı kablolarından da olabilir.
Garanti olsun diye bir bilgisayarcıya götürüp orada baktıracağım.

Sorunun kaynağı halen belli değil garanti kapsamında incelenmesi için nası bir başvuruda bulunacağım?
Kasayı toplamış olduğum firmanın destek servisini aradım, durumu açıkladım, işlemci ya da anakart kaynaklı bir problemin olabileceğini öngördüler, bu yüzden kasayı servise göndereceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı