Kasa çalışıyor donanımlar çalışmıyor

ANKARALI NAMIKK

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, çözmem gereken bir sorun var. Öncelikle yaptığım işlem kasayı masaya koyup içini açıp yaptığım tek şey RAM'ler iyi oturmuş mu diye kontrol ettim. Hiçbir şeyi ellemedim. Sadece RAM'lere biraz baskı uyguladım. Ne yapmam lazım? BIOS'a bile giremiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. BIOS pilini çıkarıp 10 dakika bekleyip taktım, çözülmedi.

Yoksa babamla akşam ring maçımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır PC çalışıyordu 16 GB kullanılabilir 8 GB gözüküyordu başka bir forum da RAM'ler oturmamış olabilir diyorlardı bende denedim şimdi açılmıyor.

O zaman sorun RAM'lar ile alakalı doğal olarak. RAM temizleme videoları izle veya bildiğin kağıt sildigin silgi ile RAM'larin sokete giren kısmını silmen gerekiyor yine çalışmaz ise farklı soketlere farklı RAM'leri sıra sıra takarak dene belki birinde arıza vardır.

O zaman sorun RAM'lar ile alakalı doğal olarak. RAM temizleme videoları izle veya bildiğin kağıt sildigin silgi ile RAM'larin sokete giren kısmını silmen gerekiyor yine çalışmaz ise farklı soketlere farklı RAM'leri sıra sıra takarak dene belki birinde arıza vardır.

RAM'lerin uçlarını silgi ile bastırmadan sildim işe yaramdı hocam RAM'ler yeni daha 3 ay oldu alalı.

RAM'lerin uçlarını silgi ile bastırmadan sildim işe yaramdı hocam RAM'ler yeni daha 3 ay oldu alalı.

Dostum dediğim gibi soketinde arıza olabilir şu an gece olduğu için ilgilenen birisi gelmedi kusura bakma bu yüzden yarın forumlarda birkaç kişiyi etiketle mutlaka dönerler en kötü Discord'dan sorarsın.

Ha hocam bide anakartın üstündeki ışıklar normalde yanıp sönerdi şimdi düz yanıyor

Dostum dediğim gibi soketinde arıza olabilir şu an gece olduğu için ilgilenen birisi gelmedi kusura bakma bu yüzden yarın forumlarda birkaç kişiyi etiketle mutlaka dönerler en kötü Discord'dan sorarsın.

Tamam teşekkür ederim yazdığın için.

Ha hocam bir de anakartın üstündeki ışıklar normalde yanıp sönerdi şimdi düz yanıyor.

Tamam teşekkür ederim yazdığın için.

Hocam tamam açıldı gece gücünü kesmiştim şimdi fişe takıp denedim açıldı.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı