Kasa çalışıyor ancak diğer donanımlar çalışmıyor

Tolgahan54

Hectopat
Daha fazla  
RAM
MSI MAG Forge 101m
Ekran kartı
Gigabyte 3060 Ti Eagle
Anakart
MSI MPG B550 GAMING Edge
İşlemci
R5 5600x
Merhaba, her şey kapanıyor fanlar dahil ama kasa çalışıyor. Power tuşu ile kapanmıyor fişi çekmek zorunda kalıyorum. Arada bir yapıyor. PC'de herhangi bir işlem yapmazken de oluyor sıcaklıklar normalken yani. Yaptığım tek değişiklik Power yüzde 60 da çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, her şey kapanıyor fanlar dahil ama kasa çalışıyor. Power tuşu ile kapanmıyor fişi çekmek zorunda kalıyorum. Arada bir yapıyor. PC'de herhangi bir işlem yapmazken de oluyor sıcaklıklar normalken yani. Yaptığım tek değişiklik Power yüzde 60 da çalışıyor.
Tek sorun belli zaten. PSU yani power supply güç kaynağınızı değiştirmeniz gerekiyor.

Bende PSU kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Çünkü parçalara elektriği iletmekle sorumlu parça PSU. Düşük bir ihtimalde olsa anakart olabilir. Anakarttan tam emin değilim ama. Varsa elinizde farklı bir PSU denemenizi öneririm.

Tek sorun belli zaten. PSU yani Power Supply güç kaynağınızı değiştirmeniz gerekiyor.

Kardeşim direkt kestirip attın :) acaba güç bilgisayar açıldığında 100 ben 60'a çekiyorum sürekli hatalı bir kullanım mı olmuş oldu minmig yaparken 60'ta kullanıyordum. Bir de sıkıntı olsa hep yapmaz mı hafta da bir falan oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı