Kasa çalışıyor, ekrana görüntü gelmiyor

Lenka

Kilopat
Yer
Ataşehir
Selamlar, yaklaşık birkaç gün önce bilgisayarı söküp üst komşuma götürdüm. Ardından bilgisayar çalışırken PSU'nun güç kablosundan çekip eve geri getirdim. Kurdum, çalıştırdım. Lakin ekrana görüntü gelmedi. No signal yazmıyor. Statik yüklendiğini düşündüm BIOS pili çıkar tak, RAM çıkar tak vs. klasik yöntemleri uyguladım. Ekran kartını çıkarıp onboard olarak da çalıştırmaya çalıştım lakin görüntü gelmedi. Anakartın yeşil ışığı yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı bende oluyordu yabancı forumlarda dolaşırken bir kullanıcının yorumunu uygulayınca düzelmişti.

Yapman gereken tek şey birden fazla modül RAM kullanıyorsan ilk DIMM soketine sadece birini takıp çalıştırıyorsun. "Hardware Change Detected" ekranına gelince F2'ye basıp BIOS ekranına girip XMP'yi etkinleştiriyorsunuz. Ardından sistemi kapatıp diğer modülleri takıyorsunuz. Umarım yardımcı olur. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı